Чистий четвер: що потрібно зробити

MG_0173

Для всіх християн приготування до Великодня починаються з Чистого четверга. У цей день всі віруючі йдуть до церкви, щоб послухати проповідь і причаститися. А тим, хто хоче символічно очиститися від гріхів, марноти і позбутися від усіх хвороб, потрібно в Чистий четвер рано встати і з молитвою на Чистий четвер при купанні вмитися до сходу сонця.

У Великий чистий четвер перед Великоднем кожна господиня намагається зробити в домі генеральне прибирання, яке має очистити квартиру не тільки від пилу і бруду, а й від різних сварок на свято Великодня.

У Чистий четвер потрібно очистити дім від сміття, непотрібного мотлоху, а разом з ним позбутися сварок і проблем і накопичених образ. Можна затіяти прання, а деякі господині оновлюють інтер’єр і прикрашають дім до Великодня. Тим, хто живе в заміських будинках, потрібно в Чистий четвер привести в порядок ще й свій сад. Вважається, що не можна після Чистого четверга до завершення Пасхи прибирати, тому всі господарські справи намагаються завершити в четвертий день тижня. А ось зі Страсної п’ятниці й до кінця Великодня в 2016 році господині не можна і віник в руки взяти.

Чистий четвер із покоління в покоління називають важливим днем, коли святому Воскресінню Христовому раді не тільки люди, а й природа. У народі кажуть, що якщо в Чистий четвер зробити погане прибирання, то весь пил і гріхи залишаться з людьми в цьому році.

Крім усього цього, в Чистий четвер потрібно починати повноцінну підготовку до організації великоднього столу. Жінки роблять крашанки, печуть паски і складають меню до недільного дня. Словом, Чистому четвергк перед Великоднем потрібно приділити особливу увагу, оскільки від цього залежить святкування Великого свята, а також прийдешній рік.

 

Українські новини
http://ukranews.com/news
27 квітня 2016р.