У Дендропарку відпочивати стане комфортніше

Це сміття тут могло пролежати 100, 200, а то й 1000 років – якби не активісти та школярі, які прийшли сюди, у парк «Загребелля», поприбирати.

Толоку організували у суботу, 9 квітня, у Дендропарку, що неподалік третьої міської лікарні. Чого тут тільки не було – і бите скло, і залишки целофанових пакетів. Найбільше – пластикових пляшок.

В’ячеслав Кізілов, старший військовий капелан області, отаман реєстрового козацтва: «Де-не-де, а особливо тут, внизу, є шприці та різні подібні речі. Це є неподобство для відпочивальників. Не діло в тому, що ми приберемо, а діло в тому, як ми далі тут будемо тут знаходитись і відпочивати».

Володимир Андрухів, військовий капелан, реєстровий козак: «Якщо в хаті немає сміття, то хата виглядає гарно. Так само і цей парк… Хоч я тут не був раніше ні разу, але, я сподіваюся, колись приїду сюди із внуками, похвалюся їм, що я дійсно тут прибирав».

Володимир Петришин, представник ГО «Сильна Галичина»: «Люди, які смітять, – я їх не розумію. Вони приходять у ліс відпочивати, дихати свіжим повітрям. Приносять із собою алкоголь, продукти харчування у якійсь тарі. Це – важкі речі. А виносити легку тару їм уже «важко». Я цього не розумію».

Люди, які засмічують природу, чинять гріх, кажуть священики. Нещодавно у греко-католиків з’явилась нова доктрина.

Василь Шафран, референт із питань екології Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ: «Сам Господь сотворив цей світ – тваринний, рослинний. Не людина це сотворила. Але ми отримали це як Божий дар із неба. І ми за цей Божий дар є у відповідальності. Ми повинні цей Божий дар зберігати, плекати і розвивати».

Під час толоки активісти зібрали кілька десятків мішків сміття. І обіцяють незабаром сюди повернутися, щоб поспостерігати за культурою відпочинку тернополян.

Володимир Малишевський, голова «Тернопільської обласної ГО учасників АТО»: «Кожен тут буде після Посту, після Пасхи. Кожен тут буде їсти шашлик. Я потім сюди спеціально прийду і подивлюся, хто за собою поприбирає сміття».

Христина, представник організації «Greenline Front Тернопіль»: «Ми закликаємо молодь нашого міста бути справжніми людьми: не смітити. Якщо ви приходите сюди відпочити – то не залишати після себе сміття, а залишати після себе чистоту і порядок. І долучатись до подібних акцій, тому що вони дуже потрібні. На жаль, коли ми приходимо в ліс – бачимо прекрасну природу, дерева, ми бачимо цю всю силу. Але також ми тут бачимо і «силу» нашого людства, яка залишає після себе дуже багато сміття».

Важливо не тільки прибрати парк від сміття, а й убезпечити його від засмічення у майбутньому, кажуть активісти. Для цього багатьом тернополянам ще потрібно навчитись культурі чистоти на вулицях міста.

Христина, представник організації «Greenline Front Тернопіль»: «Був один випадок. Хлопці кинули обгортку від чіпсів. Я їм зробила зауваження – вони проігнорували. Я підійшла, підняла і викинула. І видно було, що їм стало соромно. Я сподіваюся, що такі вчинки чогось навчать людей. Якщо не навчать, то хоча би змусять задуматися».

Дендропарк має найбільший потенціал з-поміж усіх інших парків Тернополя, вважає заступник міського голови Леонід Бицюра. Адже тут є не тільки різноманіття дерев і рослин – завдяки особливостям рельєфу цю місцину облюбували велосипедисти. Відтак одне з перших завдань – облаштувати велосипедні доріжки. Також тут прокладуть пішохідні алеї. Фактично це стане продовженням парку «Здоров’я», що створили на базі дендропарку минулого року.

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: «Однозначно тут потрібно буде проводити освітлення, частково – відеоспостереження, зробити місця для збору сміття. Тобто роботи є багато. Першим завданням на цей рік було очистити 15 гектарів парку, поприбирати його добре, впорядкувати і зробити вже тут ці маршрути».

Репортер, відеозйомка, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 11 квітня 2016 року.

Теги: