Уже 30-ту фуру на передову відправила волонтерська група «Схід та Захід єдині»

Уже тридцяту фуру гуманітарної допомоги солдатам передової лінії фронту відправила волонтерська група «Схід та Захід єдині». Завантажили її у селі Озерна Зборівського району.

Як говорять самі волонтери, перед Великоднем потрібно забезпечити солдат усім необхідним, а саме – змінним одягом, медикаментами, питною водою і паливо-мастильними матеріалами. Основну допомогу волонтерська група отримує від громади, церков та підприємців. Також почали об’єднуватись з іншими організаціями. Окрім місцевої допомоги, організація заручається підтримкою від української діаспори, зокрема Сполучених Штатів.

Василь Конько, координатор волонтерської групи «Схід та Захід єдині» в Західному регіоні: «Найголовніше те, що ми, волонтери, почали всі об’єднуватися. Ми об’єдналися з Тернопільським козацтвом, ми об’єдналися з декількома волонтерськими групами з Монастириського та Зборівського районів. Всюди люди розуміють, що по одинці ми зробимо набагато менше, ніж коли об’єднаємося. А об’єднання – це є наша сила, сила для нашої перемоги».

Практично під час кожного виїзду волонтери завантажують фуру найнеобхіднішими продуктами харчування, які не псуються, а також до півтори тони домашнього хліба на дровах, який випікають самі. Термін його зберігання – до двох тижнів. Такий хліб волонтери возять на передову вже більше року.

Петро Христинич, волонтер: «Печемо хліб за домашніми рецептами. Порахувати, скільки вже відправили, ми не можемо, адже між батальйонами відбувається ротація. Ну а нині маємо десь тонну триста. І паски пекли, і калачі пекли на передову. Тепер знову буде бус, будемо передавати паски хлопцям, щоб мали що з’їсти на свято».

Також на передову доставляють готові страви, які готують волонтери організації «Матері молитви» разом зі студентами тернопільських вузів. Лише за останній час жінки передали у зону проведення бойових дій більше восьми тон готової продукції, серед якої вареники, гречаники, капустяники та багато іншого. Вже майже рік вони зорганізувались та діють у підвальних приміщенні Церкви святого Йосафата.

Марія Шестопалка, волонтер: «Прошу всіх і закликаю: змилосердіться над нами, «Матерями молитви» нашого міста… Усієї греко-католицької церкви, області, всіх-всіх-всіх. Дай нам у першу чергу приміщення. Ми рік працюємо в бункері на газовому балоні – то називається «бомба бункеру». 50 чоловік внизу, а балони на горі. І так по техніці безпеки ми сидимо в тому баюрі і працюємо. Зараз ми організувалися при церкві».

Репортер – Степан Гречківський, камера – Анатолій Віцемішин, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 6 квітня 2016 року.

Теги: