Якщо план по набору на контрактну військову службу виконають – мобілізації не буде

Проведуть на Тернопільщині чергову мобілізацію чи ні – залежатиме від того, чи виконається план по набору на службу за контактом. Про це повідомив обласний військовий комісар полковник Володимир Катинський. За його даними, 100-відсотково із цим завданням впоралися у Зборівському районі. Найгірша ситуація у Заліщицькому – менше 30%. У Чортківському районі ситуація досить контрастна. Якщо сам районний центр план виконав повністю, то в селах ситуація значно гірша – менше 40%.

Володимир Катинський, Тернопільський обласний військовий комісар, полковник: «Якщо вони нормально проведуть агітаційну роботу, знайдуть по одному, а в деяких випадках і по «пів чоловіка», де два села можуть об’єднатися, – якщо цей чоловік буде мотивований і готовий захищати Україну, то не треба буде проводити мобілізацію. Не буде масових незрозумілих звільнень з роботи, не буде зупинок посівної на сьогоднішній день. Або буде проводитись нормально агітація і подача у війська мотивованих громадян, або буде проводитись мобілізація».

Обласний військовий комісар дивується, чому найменше охочих служити за контрактом саме у селах. Адже на фоні високого рівня безробіття та низьких зарплат у цивільному секторі економіки – в армії робота знайдеться для багатьох, причому не тільки для військових.

Володимир Катинський, Тернопільський обласний військовий комісар, полковник: «На сьогоднішній день мінімальне грошове забезпечення військовослужбовця – тобто те, що він отримує на руки, – складає 7038 грн. Водій отримує 7098 грн. – це якщо він раніше ні дня не служив і тільки зараз укладає контракт. Радіотелефоніст отримує 7145 грн., старший стрілець – майже 7500 грн., командир відділення – від 8000 грн., командир взводу – від 9000 грн.»

Якщо контрактник буде з іншого міста чи села, то йому компенсують вартість оренди житла.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 4 квітня 2016 року.

Теги: