У Тернополі відкрили Вуличну академію футболу

У Тернополі футбол розвивають на лише на професійному рівні, але й на любительському. Відтак, у середу офіційно відкрили Вуличну академію футболу. Перший осередок буде розміщено на базі загальноосвітньої школи №2 в мікрорайоні «Новий світ». Ініціатива є спільним проектом Фундації зірок світового футболу «Діти» Тернопільсько-Зборівської архиєпархії греко-католицької церкви і Тернопільської міської ради, а основною метою є привчити дітей до здорового способу життя.

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: «Академія вуличного футболу, окрім розвитку наймасовішого виду спорту, має ще й соціальну складову. Найперше це є соціалізація дітей з особливих категорій, дітей з особливими потребами. Друге – це популяризація здорового способу життя, власне, серед тієї категорії населення, в яких формується здоров’я. Адже ми знаємо, що Україна має доволі серйозні проблеми з дитячими захворюваннями».

Тренування будуть відкриті для усіх бажаючих і проходитимуть двічі на тиждень. У майбутньому організатори планують проводи дитячі змагання та організовувати активні відпочинки.

Ярослав Несторович, президент Фундації зірок світового футболу «Діти»: «Зараз будуть сформовані групи, діти пройдуть диспансеризацію, щоб усі були здорові. Будемо брати всіх бажаючих. На перших порах тренуватиме вчитель фізкультури, потім долучаться волонтери економічного університету. Таким чином будуть сформовані групи, будуть тренер, волонтери. Тобто цим займатимуться кваліфіковані люди».

Щоб додати виховний момент та покращити показники не лише у спорті але і у відносинах, до тренувань будуть долучатись представники церкви. Священики проводитимуть бесіди на різні теми, а також на власному прикладі усе показувати, долучаючись до гри.

Олег Ворона, сотрудник Церкви св. Василія Великого УГКЦ: «Часами ця гра буває трохи не контрольована – стосовно виховного моменту. Бо знаємо, які небезпеки носить така командна гра, яка є неконтрольована у виховний спосіб. Є нерви, можуть бути присутні в дітей якісь непристойні слова, можуть бути якісь суперечності, бажання вивищити один наперед другого. І, власне, церква вводить цей не стільки контролюючий, скільки виховний момент. Я також, як і всі хлопці, грав у футбол, колись був воротарем. Тут є нагода пригадати специфіку цієї гри і долучитись у такий спосіб у самій грі. І ми це будемо робити».

Репортер – Степан Гречківський, камера, відеомонтаж – Віталій Цицура,
«ТМЦ.ІНФО», 31 березня 2016 року.

Теги: