Тернополян безкоштовно обстежили на флюорографі

Безкоштовне флюорографічне обстеження органів грудної клітки всі бажаючі мали можливість пройти 24 березня на Театральному майдані. Щороку на таку акції перевірити свій стан здоров’я приходить близько 400 людей. Серед них, говорять самі лікарі, хворими виявляють близько 20 чоловік.

У чергу до двох цифрових флюорографів вистроїлась чимало бажаючих. Переважно це – люди старшого віку.

Надія Пелехат, завідувач диспансерного поліклінічного відділення облтубдиспансеру: «Ми раді, що прийшли люди старшого віку, тому що молоді – мобільні, вони бігають. Виявлені серйозні процеси, які будуть допрацьовані у нас, у диспансері».

З 2002 року 24 березня – є всеукраїнським днем боротьби з туберкульозом. Метою флюорографічних обстежень є виявлення симптомів захворювання та підвищення рівня обізнаності громадян і способів її профілактики та лікування.

Галина Зот, лікар-методист «Центру здоров’я»: «Як правило, вже більше 12 років в нас відбувається така просвітницька акція. Працює два пересувних цифрових флюорографи. Наші лікарі та методисти з Центру здоров’я, а також лікарі-фтизіатри надають людям консультації. Буває різна кількість людей. Минулого року акція тривала два дні – 23 і 24 березня. Тоді було обстежено 715 людей, з них 25 потребували додаткового огляду».

Репортер – Степан Гречківський, камера, відеомонтаж – Віталій Цицура.
«ТМЦ.ІНФО», 24 березня 2016 року.