У Тернополі відкрили оновлений центральний автовокзал

Повільно, але впевнено. Після двох років реконструкції у Тернополі нарешті відкрили приміщення центрального автовокзалу. Колись типову радянську споруду тепер не впізнати: усе зроблено по-сучасному та відповідно до нинішніх міжнародних вимог. Додався також другий поверх із панорамним вікном, де наразі стоять тільки квіти. Навпроти головного входу провели благоустрій прилеглої території. Окрім квиткових кас і зали очікування, серед послуг тут також є кафе, медпункт, кімнати для матерів з дітьми, інвалідів, відпочинку водіїв. Також буде Wi-Fi.

На відкриття оновленого автовокзалу прийшов колишній водій міжміських автобусів Григорій Куріненко. На такому заході він уже вдруге. Перший раз тут був у 1969 році, коли автовокзал тільки-но «переїхав» з вулиці Танцорова на Живова.

Григорій Куріненко, колишній водій міжміських автобусів: «Я дуже задоволений. Хоч уже не працюю, на пенсії. Але це справжній палац для пасажирів, комфортабельний. Є другий поверх. Дуже гарно зроблений, мені до в подоби. Сьогодні я спеціально завітав на відкриття нашого автовокзалу».

Реконструкція приміщення автовокзалу – це тільки перший етап. Далі підрядники приступлять до оновлення посадкових платформ: замінять накриття, асфальт, викладуть бруківку.

Лілія Бутрин, генеральний директор ТОВ «Тернопільавтотранс»: «З вівторка починаємо. Чому ми сьогодні відкриваємо? Тому що є підрядники, яким уже потрібно забезпечити фронт робіт з цього боку. Іншого виходу в нас немає».

Оскільки автовокзал є приватним підприємством, то грошей на реконструкцію ані з міського, ані з обласного бюджетів не виділяли. Однак результатами робіт мер і губернатор задоволені.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Автовокзал – це лице міста, це ворота міста. Перше враження про місто складається, коли приїжджаєш на автовокзал. З іншого боку, це комфорт для наших тернополян, щоб люди могли зайти у тепле і сучасне приміщення, купити квиток, дочекатися свого автобуса».

Степан Барна, голова Тернопільської обласної державної адміністрації: «Це унікальний об’єкт. І багато хто про нього говорив, були різні точки зору, що треба забрати, треба перенести. Але після того, як ви перетворили цей об’єкт у те, що є сьогодні – правдивий, відкритий, унікальний автовокзал, – то це вже ніхто не буде обговорювати, чи треба кудись переносити, чи немає потреби».

Плани винести автостанцію подалі від центру міста все ж є. Але мова йде тільки щодо приміських перевезень.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Кількість автобусів з кожним днем збільшується. І не проблема в тому, що вони заїжджають на один автовокзал, а в тому що всі вони їдуть через центральну частину міста. І через це ми маємо затори, несприятливе екологічне становище в центрі міста. Тому для цього потрібно зробити дві речі, щоб це вирішити. Перше – це капітально відремонтували вулицю Гайову, щоб вивезти транспорт із центру відразу на об’їзну дорогу. І друге питання – це створити приміський автовокзал, як це сьогодні є у багатьох розвинених містах, який би частину транспортного потоку забирав би з центру міста. А вже звідти люди могли би доїжджати автобусом, тролейбусом до будь-якої частини міста».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 15 лютого 2016 року.

Теги: