Портал державних послуг iGov презентували у Тернополі

Уже зовсім скоро тернополяни зможуть користуватись державними послугами, не виходячи із дому. Портал державних послуг під назвою iGov презентував один із його творців – Дмитро Дубілет. Він розповідає, що проект не лише підвищить зручність для громадян, але й допоможе побороти корупцію та підвищить ефективність роботи чиновників.

Дмитро Дубілет, творець порталу iGov: «Послуги можна розбити на дві великі групи. Перша – це ті послуги, які можна повністю спожити через інтернет, коли тобі нікуди взагалі не потрібно qти. Наприклад, якщо переглянути досвід пілотних регіонів, в яких ми працюємо, – це допомога при народженні дитини, оформлення субсидій та багато інших послуг. Усе можна зробити через інтернет. Друга група послуг – це ті, де ти можеш заповнити форму, передплатити послугу, отримати конкретний час, але тобі все одно потрібно прийти в офіс».

Із понад тисячі двохсот державних послуг, 215 вже доступні українцям в окремих регіонах. За мету проекту організатори поставили до кінця року перевести на електронні рейки повністю усі послуги.

Дмитро Дубілет, творець порталу iGov: «На сьогодні це близько половини областей, з якими ми активно працюємо. І мене дуже тішить, що Тернопіль – один із лідерів. На сьогодні найбільшу кількість послуг запущено в Дніпропетровській області та в місті Києві. Також залучено багато інших областей, в тому числі Тернопільська, які вже перший десяток послуг запустили. Власне сьогодні ми зустрічалися з губернатором та з мером. Усі підтримують цей процес. І я сподіваюся, що дуже швидко на Тернопільщині буде багато послуг».

За рахунок того, що даний проект повністю реалізовується на волонтерських засадах, для держави він нічого не коштуватиме.

Михайло Сиротюк, депутат Тернопільської міської ради: «Ми вступаємо в нову еру інформаційних технологій, а тому стояння у чергах – це вже, сподіваюся, в минулому. Такі проекти допоможуть владі бути ближчою до людей, а тому спрощення процедури – це, звичайно, на користь. І треба бути вдячним цим людям, які це впроваджують в життя. Сподіваюсь, якомога більше довідок можна буде отримати, не виходячи з дому».

Репортер, відеомонтаж – Степан Гречківський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 29 січня 2016 року.

Теги: