Столичну буденність у «Бункермузі» показав художник Микита Цой

Першу цього року виставку галереї «Бункермуз» відкрив київський художник Микита Цой 16 січня. Ряд картин під назвою «Аперцепція» він створив протягом 2015-го. У такий спосіб художник передає свою буденність. Каже, що якоїсь цілісної концепції у серії робіт немає, а просто передає те, з чим стикається кожного дня.

Микита Цой, художник, автор виставки: «Виставка називається «Аперцепція». Конкретнішої назви наразі не вигадав. Вона була придумана десь близько двох тижнів назад. До цих робіт нема ескізів. Це мої відчуття і це йде як дослідження моїх відчуттів».

Художник розповів, що зазвичай ідеї нових картин приходять спонтанно, а музу шукає в самому мистецтві у різних його проявах.

Микита Цой, художник, автор виставки: «Загалом я беру натхнення з інших видів мистецтва: музика, скульптура, книжки якісь».

а словами автора, не варто сприймати ці картини як завершений твір, швидше – як спробу показати свій тимчасовий настрій за допомогою викривлення навколишніх предметів.

Володимир Чорнобай, відвідувач виставки, художник: «Я перед цим прочитав декларацію автора –що він декларує і як він це реалізує. Я завжди стверджував, що декларації не завжди співпадають з реалізацію і бачу, як він декларував – що це є спонтанно. Я бачу, що, навпаки – є речі закінченні, ніби передумані, пережиті».

Попри молодий вік художника, відвідувачів його роботи не залишили байдужими.

Юрій Завадський, відвідувач виставки, видавець: «Я випадково потрапив на відкриття. І ще перед цим я відкрив для себе кілька дуже чудових робіт. Я дуже радий, що у Тернополі є таке місце, де молоді художники, молоді автори мають можливість представити свої роботи, тим більше такого високого ґатунку, як ми бачимо на відкритті Микити Цоя».

Репортер – Степан Гречківський, камера – Юрій Різник, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 21 січня 2016 року.

Теги: