Культурі поводження зі зброєю вчили майбутніх призовників

Зброя – це не іграшка, боєприпаси – це не колекція. Відкритий урок на тему безпеки поводження з вогнепальним арсеналом для курсантів Тернопільської школи допризовної підготовки юнаків провели інструктори військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім». Організували його в рамках соціального проекту «Дике поле», який має на меті навчити людей культурі поводження зі зброєю.

Микола Більчук, керівник проекту «Дике поле»: «Підготовка вояків, захисників Вітчизни – це комплексний процес. Тут є і фізична складова, і тактична, і психологічна. Є робота зі зброєю».

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: «Ми б хотіли додати у ці дисципліни більше практичних аспектів, які можуть дати люди, котрі мають досвід перебування у гарячих точках і знають такі нюанси, які у книжках не прочитаєш. Ми хочемо повністю переглянути методику подання матеріалів не тільки у місті, але й дати свої пропозиції на всю країну».

Ігор Васьків, експерт із вибухотехніки НДКЦ обласного управління Національної поліції (звертається до курсантів): «Якщо так станеться у житті, що до вас у руки потрапить предмет, який нагадує гранату, міну чи інший боєприпас, то велике прохання до вас: «не знаючи броду – не лізьте у воду». Вас вік такий, що вам усе цікаво, ви тільки формуєтесь. Ви можете сказати, що «а я бачив», «а я знаю», у грі бачив, у кіно показували – і почати впливати на ці предмети. Не робіть цього! У такому випадку ви просто звертаєтесь до старших. А старші вже знають, що треба повідомити міліцію. Служба безпеки виїжджає, Державна служба надзвичайних ситуацій. Приїжджають спеціально навчені люди, фахівці, які приймають рішення: чи розряджається, чи вивозиться і підривається».

Такі відкриті уроки для тернопільських школярів і студентів ініціатори заходу обіцяють регулярно проводити і надалі.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 18 грудня 2015 року.

Теги: