Тернопільські підприємці просять не скасовувати єдиний податок

Близько півтори сотні підприємців Тернополя пікетували обласну державну адміністрацію. Під стіни «білого дому» вони вийшли о 10-й ранку понеділка – протестувати проти намірів уряду проштовхнути податкову реформу. Різка зміна законодавства, переконані вони, призведе до банкрутства багатьох невеликих компаній, а фізичні особи – підприємці змушені будуть згорнути свою діяльність.

Пані Олена ще кілька років тому роботою на ринку забезпечувала 15 працівників. Реформи часів Януковича змусили жінку усіх їх звільнити. З того часу торгує сама. Щомісяця сплачує єдиний податок. Якщо його скасують, займатися підприємницькою діяльністю їх стане невигідно, – не говорячи вже про інші новації.

Олена, приватний підприємець: «Наприклад, введення касових апаратів. Ми торгуємо на ринку. Це взагалі нонсенс! Я не чула і не бачила, щоб у якійсь країні на ринках були касові апарати. Я все-таки трішки поїздила. Там усе по-іншому. Але підприємці, з якими ми говорили, кажуть, що в них набагато простіше працювати. Коли ми їм розповідаємо, що в нас відбувається, то вони кажуть: «Ми не знаємо, як ви робите бізнес у вашій країні»».

У такій же ситуації опинилось багато інших підприємців.

Петро, приватний підприємець: «З бізнесом жартувати не треба, а треба дати нам працювати, хоча би свої сім’ї забезпечити. Я, наприклад, не маю ані продавців, ані взагалі нікого. Працюю лише я на свою сім’ю».

Надія Ярославівна, приватний підприємець: «Я проти касових апаратів, я проти тієї системи. Я не потягну таку суму, бо маю мізерний заробіток. Якщо будуть відсотки із 1400 гривень, то як я буду оплачувати за все решта? Це неможливо».

Наталія Шоломейчук, голова профспілки підприємців ВО «Захист справедливості»: «Чомусь реформи нашої держави не стосуються олігархів, не стосуються мільйонерів – тих, які шокують Європу своїми статками та своїм збагачення на фоні зубожіння цілої України. А стосуються саме того класу – вчителів, інженерів, робітників, які на початку 1990-х були викинуті зі свого звичайного ритму життя на базари та у кіоски. Вони самі створили робочі місця».

Діями уряду обурюються і депутати обласної ради.

Олександр Башта, депутат Тернопільської обласної ради: «Податкове законодавство уже давним-давно є. Його потрібно хоча б елементарно виконувати. А якщо хочете проводити зміни, то вони можуть бути на одне – на зменшення податків, а ніяк не на збільшення. На жаль, людей обманюють, говорять одне, – а податки збільшують».

Василь Деревляний, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: «Про ці проблеми вище керівництво – уряд, міністри – знають уже давно. Ми ще у Верховній Раді піднімали це питання. І прикро, що по сьогоднішній день іде маніпулювання, ігнорування. Це – ненормально».

Пізніше кількох підприємців запросили у кабінет директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Галина Воляник, директор департаменту економічного розвитку Тернопільської ОДА: «Спочатку ми, звичайно, вивчимо ці пропозиції, оскільки ми розуміємо, що остаточний результат законодавства ще не підготовлений і, можливо, він буде саме в такому руслі, як хочуть підприємці. Але вже підготовлений такий лист, який поданий і обласній адміністрації, і обласній раді. Зараз ми над ним працюємо».

У листі підприємці просять обласну владу звернутись до депутатів Верховної ради, аби ті не поспішали з ухваленням закону №3630 «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні». Законодавчі зміни вони просять оприлюднювати не пізніше, ніж за півроку до завершення бюджетного періоду. Також у листі йдеться про те, що подібні зміни повинні обговорюватись відкрито.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.

«ТМЦ.ІНФО», 14 грудня 2015 року.

Теги: