«Мурррколай» у Тернополі показав дресированих котів

– Привіт, як тебе звати?
– Альоша.
– Чому ти в такому цікавому костюмі?
– Бо виставка.
– Ти прийшов подивитись на кого?
– На котів.

Виставка котів перетворилась на справжнє художнє свято. Акція «Мурррколай», що проходила у «Подолянах», об’єднала відразу два заходи: виставку домашніх улюбленців та розважальну програму для дітей. Як кажуть організатори, цього разу виставка мала особливу мету – виховання любові до тварин у малечі.

Вікторія Ушакова, учасник виставки: «На виставці в основному представники Тернополя. Найбільш представлені породи котів – це шотландці та британці, є кілька сфінксів. Виставка організована для того, щоб людям пояснити, як правильно утримувати котів, як доглядати, що їм так само потрібен ветеринарний догляд, як людям – лікарський. Тут проходитимуть різноманітні інтерактивні конкурси, які покликані зацікавити дітей та батьків у правильному утриманні. Адже виникають ситуації, коли беруть кошеня як іграшку, а потім викидають на вулицю».

На захід запросили також півсотні дітей, що особливо потребують турботи.

Оксана Грицай, співорганізатор акції «Мурррколай»: «Акція є доброчинною для діток сиріт, діток-інвалідів та діток учасників АТО. Наші дівчата з Галицького коледжу, з відділення дизайну, сьогодні будуть займатися з дітками. Вони будуть з ними малювати, дарувати їм душевне тепло, любов, тому що Миколая – це дитяче свято. Дітки будуть отримувати задоволення від побачених тварин, а також знатимуть, як з ними поводитись і, в той же час, будуть мистецьки розвиватися».

Усі, хто завітав на виставку, могли дізнатись більше про різноманітні породи та особливості їх утримання, адже кожна з них має свій особливий характер.

Вікторія Ушакова, учасник виставки: «Це порода шотландська короткошерста. Це хлопчик, його звати Рінат, йому два роки. Він доволі такий великий, його вага 7 кільграмів. У нього чорний мармуровий окрас і зверху «метелик» – це дуже цінується в даній породі».

Аня Колкевич, учасник виставки: «Кицю звати Блумка, вона домашня, дуже любить гратися».

Світлана – власниця абіссинської кішки, розповідає, що ця порода чудово піддається дресируванню. ЇЇ улюблениця має собачі повадки та навіть приносить м’ячика у зубах.

Світлана Єлфімова, учасник виставки: «Вони мають дуже ніжний, мелодійний голос, абсолютно неагресивні. Вони скоріше заховаються, ніж будуть ображати дитину, якщо награються. Прекрасний тандем – кішка абіссинська і дитина, вони постійно граються до старості. Це не та кішка, що ляже на подушку і буде спати, – їй абсолютно все цікаво, що відбувається вдома».

Кіт – чудова тварина, але для власників – велика відповідальність.

Аліса, відвідувач виставки: «Ми своєму Барсику щодня залишаємо їсти і пити, а тоді вже йдемо на роботу і до школи».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Юрій Різник, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 13 грудня 2015 року.

Теги: