Вперше за понад 6 з половиною років оновилась Тернопільська обласна рада

Галина Щигельська, голова Тернопільського обласного тервиборчкому: «Електронна реєстрація показує 63. Можливо хтось не встиг зареєструватись. Згідно письмової реєстрації – 64, електронної – 63 депутати зареєструвалися. Отже першу сесію Тернопільської обласної ради VI скликання з визначеним порядком денним оголошую відкритою!»

Вперше за понад 6 з половиною років оновилась Тернопільська обласна рада. Цього разу її представляє 8 політичних сил – Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське Об’єднання «Свобода», Всеукраїнське Об’єднання «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч», Громадський рух «Народний контроль», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Громадянська позиція» та «Українське об’єднання патріотів» («УКРОП»).

Голову обласної ради депутати обирали серед кандидатів від партій, які набрали найбільше голосів. Це Віктор Овчарук від «Солідарності» та Олег Сиротюк від «Свободи». Перед голосуванням обидва претенденти на головне крісло у президії розповіли, якою вони бачать роботу обласної ради і що потрібно зробити на благо Тернопільщини.

Олег Сиротюк, кандидат на посаду голови Тернопільської обласної ради: «Обласна рада як представницький орган обласного рівня повинна продемонструвати усьому краю, усім місцевим радам районного, міського, селищного та сільського рівнів, що обранці від різних політичних партій можуть знаходити спільну мову, коли з нами в цих питаннях стоїть питання інтересів нації, питання рідного краю. Ми розуміємо, що обласна рада має бути власне місцем, коли об’єднаються патріотичні прагнення кожного з нас для того, щоб тернопільський край, тернопільська громада мала кращі можливості і мала кращі перспективи, щоб наш край розвивався».

Віктор Овчарук, кандидат на посаду голови Тернопільської обласної ради: «Закликаю об’єднатися заради посилення області. А саме – для посилення децентралізації влади на місцях, використання коштів для реалізації нагальних соціальних проектів у об’єднаних громадах. Ми повинні вибудовувати нові підходи, щоб повернути довіру людей, направити зусилля на покращення бізнес-клімату, створити умови для залучення не тільки іноземних інвестицій, але й місцевих інвесторів – для підсилення нашого аграрного сектору. Модернізація реального сектору економіки, диверсифікація ринків збуту місцевих підприємств, заходів з енергозбереження, скорочення рівня безробіття, зростання рівня заробітної плати».

Голову обласної ради депутати, згідно регламенту, обирали шляхом таємного голосування. Переконливу перемогу здобув представник президентської партії – Віктор Овчарук, за якого віддали свої голоси 44 обранці. «Свободівець» Олег Сиротюк набрав лише 17 голосів.

Пізніше депутати обрали двох заступників голови ради. Ними стали Василь Деревляний від «Батьківщини» та Любомир Крупа від «Самопомочі».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 8 грудня 2015 року.

Теги: