Про контрабандистів публіцист Андрій Любка написав роман

На початку листопада стартував всеукраїнський тур на підтримку нової книги письменника і публіциста Андрія Любки. Тернопіль – 24 по рахунку місто, до якого автор завітав зі своїм романом «Карбід».

Андрій Любка, письменник, публіцист: «Це перша така грандіозна, епічна робота. Найдовше я працював над текстом – два роки, тому він для мене також особливий. Це – роман про 2015 рік, про сучасну Україну, про контрабанду, про вигадане місто на Закарпатті і про людину, яка збирається прорити тунель у Європу».

Надихнула на роман реальна історія, що відбулась в Ужгороді у 2012 році. Тоді було знайдено 700-метровий тунель під кордоном, яким перевозили контрабанду. Прагнуть вирити свій тунель і герої роману.

Андрій Любка, письменник, публіцист: «Геніальна ідея, яка в нього є, – це будівництво тунелю в Європу. Дії розгортаються у 2015 році. Головний герой думає, що після Євромайдану, після того, як ми зупинили російську агресію, Україна заслужила право бути частиною Європи, і немає причин для того, щоб українці не потрапляли безперешкодно в Євросоюз. І якщо в нас є візи, митники і так далі, то він прориває під ними тунель. Він збирає своїх друзів. І виявляється, що із восьми головних героїв шестеро – це контрабандисти. Вони розуміють, що для того, аби в наш час в Україні приховати якийсь злочин, насправді нічого приховувати не треба. Вони починають копати цей тунель не десь на вигоні чи на околиці, а на центральній площі міста».

«Карбід» – шоста книга автора. Творчість Андрія починалась з поезії, а після трьох надрукованих поетичних збірок доповнилась прозою.

Андрій Любка, письменник, публіцист: «Після того, як я почав більше писати прозу, я почав менше писати віршів. Мені здається, що є якась закономірність, рівновага і на терезах. Якщо ти починаєш працювати більше з прозовими текстами – віршів стає все менше. Можна сказати, що поезія – це така собі ревнива коханка: коли ти починаєш писати прозу, вона тобі махає ручкою і каже: «Ну все, спи з нею, більше мене не буде». Тому віршів я пишу все менше, а більше виходить прозових книжок».

Тур став нагодою відвідати міста, у яких ще ніколи не був і у яких, можливо, б ніколи й не побував, – каже автор. Окремі з них запам’ятались особливо.

Андрій Любка, письменник, публіцист: «Найтепліший прийом, парадоксально, був у Сєверодонецьку, це тепер обласний центр Луганської області. Я цього не очікував, чесно кажучи. Цей вечір вибивається із загальної канви. Це була не просто презентація. Було таке враження, що мені дякують. Прийшло 200 чоловік, які дякували за те, що я приїхав, за те, що я пишу вірші, що пишу українською. Вони були просто щасливі, що відбувається така подія. Для них презентація книжки – це не просто презентація тексту, це ще й спосіб маніфестації своєї громадської позиції. Вони прийшли на презентацію українського письменника. Це означає, що вони – за Україну».

По завершенні туру Андрій планує трішки відпочити, а вже навесні представити читачу нову книгу під назвою «Кімната печалі».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Тетяна Шабанова, відеомонтаж – Віталій Цицура.
«ТМЦ.ІНФО», 8 грудня 2015 року.

Теги: