З’явилась вода у бюветі, що на масиві «Дружба»

У бюветі на вулиці Юності, що на масиві «Дружба», нарешті з’явилась вода. Її можна набирати будь-коли і абсолютно безкоштовно. 8 років тому санстанція заборонила вживати воду з бювету через високий вміст аміаку. Відтак її подачу припинили. І лише цього року міська рада виділила 250 тисяч гривень на нове обладнання, яке набагато ліпше очищує воду, ніж колись.

Роман Романів, головний інженер КП «Тернопільводоканал»: «Тут був найгірший показник – було забруднення аміаком. У 2007 році цей бювет закрили. Цього року завдяки міській раді придбали установку зворотного осмосу, яка очищає воду від аміаку. Показник покращився у 10 разів. Вода повністю придатна для пиття».

Леонід Ментух, начальник водопровідних насосних станцій КП «Тернопільводоканал»: «Вода проходить через фільтр, який забирає солі. Але на виході дозується так, що вона придатна для споживання. Тобто вода не є дистильована. Додається сира нефільтрована вода. І на виході подається вода, яка придатна для споживання з хімічними параметрами, які повністю відповідають усім нормам».

Тернополяни задоволені, що вода у бюветі знову є.

Тернополянка: «Якщо вже можна користуватися… Тут же раніше води не було, тому ми не користувалися».

Тернополянка: «Дуже добра вода, надзвичайно добра! Ми цю воду колись брали, але вона була трішки інакшою, а зараз дуже добра».

У міській раді сподіваються, що бюветів у Тернополі незабаром побільшає.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Водоканал має обстеження та інвентаризацію всіх свердловин, які були раніше. Частина з них є замуленими, які вже не можуть бути відновлені. Там, де буде можливість відновити, то протягом наступного року ми цю роботу надалі будемо продовжувати».

Територію навколо бювету, що на вулиці Юності, і очільник міста, і депутат від округу обіцяють упорядкувати.

Андрій Шкула, депутат Тернопільської міської ради: «У Тернополі є своєрідні сквери-візіони, де можна облаштувати міні-парки. Їм спочатку потрібно просто надати природно-захисний статус, щоб у перспективі не забудували, а потім працювати над благоустроєм. Я думаю, що у перспективі це все можна буде «порухати». До речі, ось тут, з навколишніх будинків усі мамусі з колясками гуляють, з дітьми граються. Тут дуже хороша територія. Єдине, що потрібно її до пуття привести».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.

«ТМЦ.ІНФО», 25 листопада 2015 року.

Теги: