Розслідування справ щодо подій на Євромайдані – «на нулі»

Розслідування справ щодо подій на Євромайдані жодних результатів досі не мають. Про це повідомили батьки Героїв Небесної Сотні Юрій Войтович та Ігор Костенко під час заходу, приуроченому другій річниці Революції Гідності. Вони відвідують усі суди по справі 39 загиблих на Інститутській, і замість покаянь від обвинувачених бачать лише насмішки.

Ігор Костенко, батько загиблого героя Ігоря Костенка: «Беркутівці – Аброськін і Зіньченко – поводять себе цинічно, зухвало, сміються, рідні підсмішкуються, кидають репліки. Ніхто не кається. Я вже казав їхнім батькам: «Кого ви породили?» Хоч би покаялись. Сидять, сміються, почувають себе безкарно. Напевно їм хтось щось пообіцяв, що суд буде завершено на їхню користь, – я так думаю».

Окрім разової грошової допомоги, якої не вистачало навіть на встановлення пам’ятника загиблим Героям, влада не допомагає, – кажуть батьки Героїв. У той же час, адвокати працюють зі справою ще з часів Майдану і переважно на добровільних засадах.

Юрій Войтович, батько загиблого героя Назарія Войтовича: «Слідчі навіть самі не зацікавлені в тому, щоб шукати справи. У мене справа лежала цілий рік. Як написали, що він під деревом загинув, то цей слідчий навіть не переглянув хоч би в Інтернеті відео, що насправді Назар в іншому місці загинув. Поки сам батько не шукав чи адвокати… Є такі добровольці, що ніхто їм за це не платить. Самі і шукають».

Самі ж активісти, які починали Майдан говорять: незважаючи на все, що сталося за ці два роки, їх місія ще не завершена, а тому в жодному разі не можна зупинятись, – потрібно будувати громадянське суспільство.

Лілія Мусіхіна, волонтер «Самооборони Майдану»: «Я страшенно люблю людей. Я дуже люблю країну. Але Української Держави, на жаль, поки що в нас немає. Ми її будемо будувати. Але зараз необюхідно зберегти територію і зберегти наших дітей. Адже якщо ми цього не зробимо – нам не буде де будувати цю державу».

Репортер, відеомонтаж – Степан Гречківський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 20 листопада 2015 року.

Теги: