Понад 300 юнаків призвуть до армії цієї осені на Тернопільщині

Понад 300 юнаків призвуть до армії цієї осені на Тернопільщині. Служитимуть вони у Національній гвардії і Державній службі спеціального транспорту. Кожен з них отримає грошову компенсацію в розмірі двох мінімальних заробітних плат – 2752 гривні. Після завершення служби їм ще раз дадуть гроші – у розмірі однієї мінімальної зарплати. Жоден призовник у зону АТО відправлений не буде, – запевняє обласний військовий комісар. Однак виконання плану наразі ще далеке до завершення.

Володимир Катинський, Тернопільський обласний військовий комісар: «Хочу достукатись до наших батьків про те, що діти однозначно будуть знаходитись у цих військових частинах, у пунктах постійної дислокації. По-друге, там здійснюється належне харчування, забезпечення. Я не бачив жодного схудлого юнака після строкової служби. Згадайте себе ви, батьки, якими ви йшли в армію служити і якими ви поверталися змужнілими, яке у вас було ставлення до суспільства. І свідомість змінювалась, я сподіваюсь, у кращу сторону».

Цього року внесли зміни щодо термінів служби для тих, хто має вищу освіту.

Олег Денисюк, начальник відділу комплектування та призову обласного військкомату: «Раніше до 12 місяців лужили тільки магістри. Зараз внесені зміни і доповнено: спеціаліст і магістр служать до 12 місяців». Друга зміна, яка відбулась у нашому законодавстві, а саме – у  Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу»: дозволено іноземцям та особам без громадянства укладати контракт на військову службу за контрактом».

Тим часом військові комісаріати продовжать роботу зі звірки із сільськими радами, керівниками підприємств та установ мобілізаційного ресурсу – як по військовозобов’язаних, так і по техніці національної економіки.

Але обласний військовий комісар закликає людей і самим проявляти ініціативу – записуватись у загони територіальної оборони.

Володимир Катинський, тернопільський обласний військовий комісар: «Ці питання ми зараз моніторимо. І пропонуємо новообраним головам і депутатам сільських та селищних рад, депутатам районних рад прибувати у військові комісаріати, проходити медичну комісію і входити у склад загонів оборони».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 19 листопада 2015 року.

Теги: