У Тернополі відзначили День працівників радіо, телебачення і зв’язку

День працівників радіо, телебачення і зв’язку відзначають щороку 16 листопада. Саме цього дня у 1924 році у Харкові в ефір вийшла перша радіопрограма. З того часу з’явилось безліч радіостанцій і телеканалів. Щоб видати в ефір готову передачу, над нею працює чимало працівників, кожен з яких виконує свою конкретну роботу.

Василь Хомінець, голова Тернопільської обласної ради: «Ми свій сьогоднішній день починаємо і закінчуємо разом з інформацією. Інформація – це велика сила. І не дарма говорили: «Хто володіє інформацією – той володіє ситуацією. Ви є також представниками влади, «четвертої влади». І и також несете відповідальність за все суспільство, відповідальність за виховання людини у соціумі, за становлення влади. І щоб ця влада – і перша, і друга, і третя, і четверта – працювала на вільного громадянина у вільній державі».

Степан Барна, голова Тернопільської облдержадміністрації: «Тільки завдяки вам, коли є якась реакція, я маю можливість перечитати у «Фейсбуці» гнівний пост про те, що відбувається десь у селі Заліщицького району чи де-інде, де виникають проблеми людей. Бо тільки спільними зусиллями ми мусимо міняти один одного, міняти ставлення влади до людей і міняти принципи та підходи в управлінні в Тернопільській області. Завдяки вам ми робимось чесними. Я вірю в те, що наша співпраця буде і надалі продуктивною та ефективною в ім’я нашої Тернопільщини, в ім’я України».

Протягом останнього десятиліття активно розвивається ще один вид розповсюдження інформації – Інтернет. Але його слід розглядати не як окремий вид електронного засобу масової інформації, а як альтернативний спосіб її донесення до людей.

Михайло Зубик, представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в області: «І в Інтернеті є телебачення і радіо. І поки будуть телебачення і радіо, доти будуть потрібними не тільки ті, хто пише, хто говорить, тобто журналісти. Будуть також вкрай необхідні й ті, хто за кадром, ті хто освітлює, хто подає звук, режисери. Спеціальностей є дуже багато. Але кожна з них є необхідною для того, щоби був ідеальний звук і прекрасна картинка для душі і серця».

За кадром уже кілька років відеооператором телеканалу «ZIK» працює Сергій Русаков. Однак щоб ним стати, пройшов через цілий ряд професій, перш ніж зупинитись на одній із них.

Сергій Русаков, відеооператор телеканалу «ZIK»: «Спочатку було радіо, де працював звукооператором, потім режисером. Аж потім – оператором. Також працював у рекламній агенції. І вже потім, за 6-7 років я добився роботи оператором уже на відомому всеукраїнському телеканалі. Тут роль якраз грає любов до професії».

Редактор авторських програм телеканалу «TV-4» Наталія Стецюк ще 15 років тому працювала вчителем української мови та літератури. Роботу у школі втратила через скорочення. Зізнається: вона не з тих, людей, кому подобається сидіти вдома і нічого не робити. Зрештою натрапила на вакансію на місце тележурналіста. Тепер же робота на телебаченні для неї – це спосіб життя.

Наталія Стецюк, редактор відділу авторських програм телеканалу «TV-4»: «Це і мислення твоє інше, це і стосунки у сім’ї трішки інші. Людину ти зустрічаєш як джерело інформації. І з цим нічого не поробиш. Ти зустрічаєш своїх друзів, ти є у соцмережах, ти читаєш газети. Ти сприймаєш будь-яку інформацію як інформацію, яку треба донести до людей. І з цим не поробиш нічого. Ось такі витримки нашої професії».

Уже 8 років на «ІНТБ» працює Надія Калінчук. Починала свою кар’єру як ведуча молодіжної передачі. Тепер вона – режисер каналу.

Надія Калінчук, режисер телеканалу «ІНТБ»: «Тільки скажи комусь, де ти працюєш – і всі думають: «Вау, це дуже круто!». Насправді це круто, і це класно. І ми є професіоналами. Навіть людина, яка прийшла перший день сюди працювати, вона автоматично стає професіоналом».

Представники влади також відзначили і працівників тих телеканалів, які мовлять виключно в Інтернеті. Зокрема, грамоту отримав і автор даного відеосюжету, який його зняв, написав і змонтував.

Репортер, камера, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 17 листопада 2015 року.

Теги: