У Тернополі провели першу сесію новообраної міської ради

Поки майже в усіх великих містах України ще триває передвиборча гонка на крісло мера, у Тернополі вже провели першу сесію новообраної міської ради. 11 листопада голова міськвиборчкому офіційно передав повноваження Сергію Надалу та 42-м мажоритарникам. Ті відразу взялись формувати президію, комісії, а також призначати заступників та виконавчий комітет.

Отже, секретарем міської ради став обранець від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»» Віктор Шумада.

Віктор Шумада, секретар Тернопільської міської ради, «БПП «Солідарність»»: «На сьогодні в нас оновились усі вертикалі влади. Якраз місцеві вибори завершили це оновлення. У нас сьогодні немає представників Януковича в жодній раді – немає ні «Опо-блоку», ні «Партії регіонів». Оскільки опозиції немає і бути не може, ми повинні сьогодні всі згуртуватись, об’єднатись довкола тих проблем, які є актуальними у місті».

Віктор Шумада є однопартійцем народного депутата, екс-міського голови Романа Заставного, з яким нинішній мер перед місцевими виборами 2010 року активно боровся. Однак результат «БПП «Солідарність»» на цьогорічних виборах спонукав шукати компроміс.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Я згідний перегорнути сторінку і почати працювати всім разом заради розвитку міста. «Солідарність» – це та партія, яка набрала другу за чисельністю підтримку тернопільських виборців. Тобто я вважаю, що таким чином вони мають повне право бути присутніми і брати участь у керівництві міською радою».

Не проти такого союзу «свободівців» та «порошенківців» і представники «Народного контролю».

Володимир Бліхар, депутат міської ради, «Громадський рух «Народний контроль»»: «Ми сьогодні говоримо, що місту потрібен розвиток. Якщо фракції домовились і в них є більшість, то, я думаю, ми не можемо вплинути на процес, правда? Але організувати правильно цей процес, який буде виглядати для людей цілісно, я вважаю – це корисно».

Депутатами також стали й ті, хто найбільше критикував міського голову та колишніх обранців. Це, зокрема, було на сторінках газети яку видає Юрій Штопко. Він пройшов від «Об’єднання «Самопоміч»».

Юрій Штопко, депутат міської ради, «Об’єднання «Самопоміч»»: «Найбільше турбують забудови і те, що проходить обговорення по Генплану – рішення, які приймаються. Це найбільше турбує і мене особисто, тому що я є тернополянином. Але дуже мало інформації про те, що відбувається».

Між тим, «Об’єднання «Самопоміч»» відмовилося делегувати свого представника в «земельну» комісію та очолити її, пояснюючи це тим, що депутатом не стала їхня людина, яка є дипломованим фахівцем у цій галузі.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Політична сила, яка також увійшла у трійку тих, хто найбільше набрав голосів тернополян… Не зовсім правильно, що люди відмовляються брати на себе відповідальність за ті чи інші напрямки роботи. Переживаю, що це може бути продовженням звичайного популізму, критиканства, типу, «ми не у владі – ми ні за що не відповідаємо»».

Наступна сесія Тернопільської міської ради відбудеться 24 листопада

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камери – Юрій Різник, Тетяна Шабанова, Анатолій Віцемішин, Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 11 листопада 2015 року.

Теги: