Кількість ДТП на Тернопільщині щороку зростає

На Тернопільщині кількість аварій на дорогах щороку зростає. Протягом 10 місяців 2015-го в області сталось 1211 дорожньо-транспортних пригод, із них у 307 люди травмувались або загинули. Цей показник перевищує минулорічний на 1,3%.

Микола Ігнатченко, інспектор сектору кадрового забезпечення та профілактичної роботи УДАІ в області: «Найбільше у нас стається зіткнень, друге – це наїзд на пішоходів, третє – перекидання. Якщо брати заміські дороги – це, в основному, перекидання або зіткнення. Якщо брати населені пункти, особливо якщо брати такі як обласний центр чи районні центри, – є дуже багато наїздів на пішоходів».

Водіння транспортом є складним психо-фізіологічним процесом, – кажуть лікарі. Але особливо небезпечним кермування є у стані алкогольного сп’яніння.

Юрій Шугалей, заступник головного лікаря обласного наркологічного диспансеру: «Цілий ряд спиртів – це сильнодіючі отрути. Єдиний етиловий спирт – отрута сповільненої дії. І коли людина вживає етиловий спирт, алкоголь – чи це пиво, чи це вино, чи то горілка, – зразу виникають різні розлади і в першу чергу – центральної нервової системи. Тому що накопичення етилового алкоголю найбільше є у корі головного мозку. І тут пригнічується все, бо іде седація – сповільнення всіх дій людського мислення».

Тому після застілля чи якогось іншого приводу випити варто подумати, чи настільки нагально сідати за кермо. Адже протверезіння з часом мине, а наслідки будуть непоправними. Загибель людини церква прирівнює до порушення однієї з Божих заповідей.

Отець Сергій Сенчишин, священик Української Греко-католицької церкви: «Чи він більший, чи він менший – у будь-якому випадку це є гріх. Чи це буде зі сторони водія, чи зі сторони пішохода. Адже безперечно, що всі разом – хто чи йде, чи їде – несуть спільну відповідальність».

Аби ще раз нагадати про дотримання правил поведінки на дорозі та невживання алкоголю перед поїздкою, з 9 до 15 листопада Міністерство охорони здоров’я проводить Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 10 листопада 2015 року.

Теги: