Два дні у Тернополі не буде води

Два дні в обласному центрі і прилеглих селах не буде води. Традиційно двічі на рік – навесні та восени – «Тернопільводоканал» промиває труби і проводить поточний ремонт тих об’єктів мережі, який неможливо провести в інший період. Цього разу сухими крани будуть 9 та 10 листопада.

Володимир Кузьма, директор КП «Тернопільводоканал»: «Саме промивання здійснюється не просто напором води, а водою, яка перед цим проходить спеціальну обробку. У ній збільшується кількість хлору, така вода потрапляє у систему. По мірі віддалення від  водопровідно-насосної станції відкриваються спеціальні пристрої, пожежні гідранти – і під напором вода вимиваєтсья з мереж, виносячи осад. Паралельно проводиться дезінфекція водопровідних труб».

Не рекомендують водоканалівці споживати воду з колонок-качалок, оскільки вона за своїм складом більше подібна до технічної, аніж до питної.

Лідія Шимків, завідуюча лабораторією водопостачання КП «Тернопільводоканал»: «Може бути в одній колонці погіршення бактеріологічних аналізів, у інших може бути висока концентрація заліза, кольоровість, мутність, запах. Тому я рекомендую водою з колонок-качалок користуватись тільки для технічних потреб».

У водоканалі просять тернополян завчасно набрати води. Насамперед це стосується мешканців останніх поверхів високих будинків. Адже через те, що багато хто запасатиметься в останні години перед відключенням, тиск води у трубах може завчасно знизитися.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.

«ТМЦ.ІНФО», 2 листопада 2015 року.

Теги: