Не всі кандидати у мери підписали петицію бізнесменів

Публічне зобов’язання незадовго до виборів запропонувала підписати усім кандидатам на посаду міського голови громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля».

У петиції є 7 пунктів: оприлюднювати проекти рішень за 10 днів до сесії міської ради; не доповнювати особисто чи «з голосу» порядок денний; розміщувати на сайті міськради фінансові звіти усіх комунальних підприємств; про інвестиційні конкурси повідомляти за 60 днів до їх проведення; створити публічний реєстр земельних ділянок; змінити статут міста, щоб громада, маючи 500 підписів, виносила свої пропозиції на сесію; а також ввести електронне обслуговування громадян.

Лише 7 з 11 кандидатів підписали це звернення. Хтось не може знайти часу поставити свій автограф, когось взагалі не можуть знайти. А є й такі, котрі не з усіма пунктами згідні.

Любов Вовк, журналіст громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля»: «Він вважає, що 500 підписів – це замало. І надавав такий конкретний приклад: «Якщо я буду мером і мені не сподобається, що у Тернополі маршрутки в такому жахливому стані, я всіх перевізників вижену, закуплю чеські автобуси». Перевізники що зроблять? Вони легко зберуть 500 підписів і на сесію подадуть проект рішення, що «ми бунтуємо, так не може бути і повертайте нам назад маршрутки». І якщо депутати будуть «за», то вони це рішення приймуть».

Серед тих, хто не підписав петицію громадської спілки, є Сергій Надал. У листі-відповіді він повідомив, що окремі пункти не відповідають діючому законодавству України. А те, що йде у тексті далі – члени спілки взагалі сприйняли за погрозу.

Олег Мельник, член громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» (цитує): ««Вважаю, що буде доцільно після обрання нового складу Тернопільської міської ради сформувати новий склад громадської ради, у яку ввійдуть підприємці, що не декларативним характером заяв», – тобто ми – «а реальними справами та діями готові допомогти місту розвиватися». А далі йде пункт про те, що підприємці повинні платити податки, офіційно мати працівників і тому подібне. Тобто пішли погрози. Тобто воно завуальовано, це не по-прямому говориться. Тобто ті, хто звернулися з тим, ми маємо декларативні заяви, а не робимо реальні справи».

Чи відповідатимуть листом на лист – у «Раді бізнесу Тернопілля» ще не вирішили.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 23 жовтня 2015 року.

Теги: