Через зайві бюлетені вибори у Тернополі навряд чи скасують – «ОПОРА»

До в’язниці можуть потрапити члени виборчої комісії, які підписали акт про знищення друкарських форм для виготовлення бюлетенів і не переконалися в тому, що їх більше не існує. Міліція вже порушила кримінальну справу за статтею 158 частина 2 – підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів.

Олександр Богомол, начальник УМВС України в Тернопільській області: «Ми перевіряємо версії. Можливо, це спеціально надруковані «залишки», щоби потім їх використати під час голосування. Можливо це безвідповідальне відношення членів обласної територіальної виборчої комісії. Тому що по закону комісія разом з видавцями, – а відповідальна особа від видавця – саме директор підприємства, – мали би ці браковані та лишні бюлетені знищити і скласти відповідні акти».

Ігор Процик, координатор виборчих програм ГМ «ОПОРА» у Тернопільській області: «В угоді не сказано щодо дати знищення цих друкарських форм, – що ставить деякі питання: а коли саме повинні були бути знищені ці друкарські форми. В законі сказано, що це повинно бути прописано у договорі. У договорі, на жаль, цього немає».

Через зайві бюлетені волевиявлення у Тернополі навряд чи скасують, кажуть в «ОПОРІ». Адже на виборчих дільниця є точні цифри, скільки бюлетенів у кожній з них повинно бути. Крім того, на всіх бланках повинна стояти печатка і підпис відповідальної особи.

Наразі територіальна виборча комісія звернулась за консультаціями до Центрвиборчкому.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.

«ТМЦ.ІНФО», 22 жовтня 2015 року.

Теги: