Сергія Надала готові підтримати 59,8% виборців – СГ “Рейтинг”

Якби вибори до Тернопільської міської ради проводились у найближчу неділю, то вже у першому турі переміг би діючий міський голова Сергій Надал. Його готові підтримати 59,8% виборців. Такі цифри навела Соціологічна група “Рейтинг”, провівши на початку жовтня дослідження. За її даними, найближчий конкурент Надала, висуванець “Самопомочі” Тарас Пастух набирає лише 9% голосів. Далі йдуть Петро Ландяк із 5%, а також Михайло Ратушняк і Володимир Бліхар, які отримують приблизно по 3% кожен.

Навіть якщо рейтинг діючого мера до 25 жовтня в силу різних причин знизиться і буде другий тур, це не надто вплине на його шанси вдруге сісти у крісло міського голови.

Олексій Антипович, керівник Соціологічної групи “Рейтинг”: “Близько 60% у будь-якій з можливих пар, які ми протестували, все рівно голосують за Сергія Надала. Питання тільки, чи він виграє у першому турі, чи він виграє у другому турі”.

За діючого міського голову готові проголосувати не лише прихильники політичної сили, яку він представляє, а й навіть виборці інших партій, – кажуть соціологи.

Олексій Антипович, керівник Соціологічної групи “Рейтинг”: “Сергій Надал, у принципі, задовільняє електорат усіх партій. Тільки “Громадянська позиція” приблизно порівну “ділиться” між Надалом і Ландяком. І “Самопоміч” – трішки більше на Надала і трішки менше за власного кандидата Пастуха”.

Високий рейтинг Сергія Надала тягне догори і Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, висуванцем якої він є.

Олексій Антипович, керівник Соціологічної групи “Рейтинг”: “21% голосує за “Свободу”, 17% підтримує “Самопоміч”, 10% підтримують Блок Петра Порошенка “Солідарність”, 7% – “Громадянську позицію”, 6% – “Батьківщину” і майже 5% – “Радикальну партію”. Ось це є партії, які наразі долають 5-відсотковий бар’єр. Досить близько до бар’єру перебувають “Укроп” і “Народний контроль”. Решта партій є, скажімо так, зовсім не підтриманими. Можна хіба відзначити “Народний рух України” з 1,5% підтримки”.

Дослідження громадської думки проводилось у Тернополі з 1 по 7 жовтня. Методом “face to face”, тобто особистого спілкування, опитано 800 респондентів. Статистична похибка складає не більше 3,5%.

Олексій Антипович, керівник Соціологічної групи “Рейтинг”: “Я відповідаю за себе, за свою соціологічну групу “Рейтинг”. І якщо я хочу працювати довго, а не міняти бізнес і завтра йти чимось торгувати, то я бережу свою репутацію. І, відповідно, впливи… Які впливи? У тому, що 56% чи 59% голосує за Надала? Підтасовка? Які ще можуть бути впливи? Наша структура розміщена в Києві і працює в усіх регіонах”.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

“ТМЦ.ІНФО”, 12 жовтня 2015 року.

Теги: