Опалювальний сезон через похолодання розпочнеться вже у п’ятницю

Відчутного похолодання слід очікувати по всій території країни через вторгнення арктичного повітря. Упродовж наступних кількох днів дійде навіть до нічних заморозків, – кажуть метеорологи.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру: «Нічні температури коливатимуться до кінця тижня від 1 до 6 градусів тепла. На поверхні грунту і в повітрі – заморозки від 0 до 3 градусів, а 10 жовтня на поверхні грунту і в повітрі заморозки до 5 градусів. Денні температури повітря коливатимуться до 10 градусів тепла, а 10 та 11 жовтня – до 4-9 градусів вище нуля».

Тернополянам не доведеться мерзнути у своїх домівках. Через похолодання опалювальний сезон розпочнеться раніше.

В’ячеслав Мокляк, заступник начальника відділу міського управління ЖКГ: «Всі об’єкти теплопостачання – тобто котельні, бойлерні – підготовлені в повному обсязі. Завершено заповнення водою систем житлових будинків. У п’ятницю обіцяють похолодання на середньодобовому рівні нижче 8 градусів тепла. Сьогодні підписане розпорядження міського голови: у п’ятницю розпочинається опалювальний сезон».

Як виявилось, не всі тернополяни готові до холодів. Для декого це стало несподіванкою.

«Будемо витягати теплі речі, заощаджувати електроенергію, тому що комунальні послуги досить виросли, і ціни кусаються на все».

«Я не готова, я не знаю, як налаштуватись на холод, оскільки я теплолюбива людина. Вже завтра думаю витягувати теплі куртки, щоб розгладжувати, пуховики»

«Похолодання почалось вже досить давно і довелось діставати тепліші речі, тепліший одяг».

«Хотілося б іще теплоти, але я вже готова: у мене вже є пухові куртки, взуття, шапки. Готуємось помаленьку».

Арктичне повітря у наших краях протримається недовго, кажуть метеорологи. Потім температура повітря знову підніметься. Теплим має бути і початок зими.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру: «Як повідомляє Український гідрометеоцентр, щодо зимового сезону – це є грудень, січень і лютий – ми можемо говорити лише про температурні тенденції. По температурних тенденціях він повинен бути теплішим, аніж зазвичай, і середні температури перевищуватимуть кліматичну норму».

Репортер – Степан Гречківський, камера – Віталій Цицура, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 7 жовтня 2015 року.

Теги: