У Тернополі вшанували пам’ять актрис Катерини Рубчакової та Теодозії Бенцалевої

Символічні пам’ятники Катерині Рубчаковій та Теодозії Бенцалевій встановили на їхніх могилах, що на Микулинецькому цвинтарі. Вшанувати пам’ять актрис перших «Тернопільських театральних вечорів», які відбулися рівно 100 років тому, минулими вихідними прийшли місцеві краєзнавці, актори, письменники.

Ігор Сачко, актор театру: «Актриси не грали таких традиційних роль, як героїні. Але навіть, наприклад, коли Катерина Рубчакова виступала у великих епізодичних ролях, а потім коли їй довіряли ролі зрілої молодиці, вдовиці, або ж характерні ролі, то, звичайно, це викликало шалену увагу глядачів. Наприклад, у «Наталці-Полтавці» вона зіграла Терпелиху. Вона, думаю, неперевершено грала і Палашку у «Мартині Борулі» Карпенка-Карого».

Леся Романчук, письменниця: «Ці дві славетні жінки були славетними у свій час. коли насправді кожен приходив, аби поцілувати їй руку, аби подарувати їй квіти, аби просто побачити цю прекрасну жінку на сцені… Але минув час, і від них не залишилось нічого… Нічого не залишилось від їхнього таланту. І ми не знаємо, як вони грали. Але ми знаємо, що це було чудово, зворушливо і прекрасно».

Ще зовсім недавно про місцезнаходження могил Катерини Рубчакової та Теодозії Бенцалевої знали тільки театрали і митці. Однак вони хотіли, щоб прийти вшанувати їхню пам’ять могли прийти усі тернополяни.

Сергій Ткачов, краєзнавець: «Я коли вперше побачив цю плиту, то подумав, що вона дуже тоненька. А вона настільки «вросла» у землю, що ми вчотирьох не могли її перенести. Вона була на глибині десь сантиметрів 60. Із землі плиту підняли – і поставили».

Знаходяться могили Катерини Рубчакової та Теодозії Бенцалевої неподалік головного входу на Микулинецький цвинтар, у глибині ліворуч від центральної алеї.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 29 вересня 2015 року.

Теги: