Публікації
18:30
9 Травня
1064

Просять потерпіти ще тиждень-два: ситуація з пальним у області залишається критичною

Публікації

Водіїв Тернопільської області просять із розумінням поставитися до ситуації в країні та не користуватися транспортними засобами, якщо в цьому немає нагальної потреби. Дефіцит пального, як обіцяють, тимчасовий, це питання тижня-двох.

Про це на брифінгу ради оборони Тернопільщини розповів очільник обласної військової адміністрації Володимир Труш.

За його словами, впродовж тижня планують збільшити постачання пального і питання вирішать. Наразі ж пальне в першу чергу потрібне ЗСУ.

Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна розповів, що в України наразі [для імпорту пального] залишився лише західний кордон, і логістика дуже ускладнилася. Як пояснює прем’єр, фактично немає Кременчуцького НПЗ, що брав на себе центральну і східну Україну в логістичному забезпеченні.

«Логістичне плече тепер сформувалося на західному кордоні, куди нафтопродукти потрапляють з європейських портів, фактично забезпечуючи всю територію України. Логістика дуже змінилася, ускладнилася і здорожчала. Це, звичайно, може призвести до здорожчання для споживачів, – каже Шмигаль. – Зараз ми ведемо перемовини, формула визначення максимальної торгової націнки для трейдерів лишається, ми дуже уважно дивимося, скільки коштує доставка. Декілька гривень може бути різниця у ціні, але дефіцит буде перекриватися».

Як пояснює Шмигаль, вплив росіян і руйнування нашого Кременчуцького НПЗ, а також всіх баз, де був відповідний запас пального, призвело до переривання логістичного ланцюжка, відповідно, до одно-двотижневого дефіциту. Це природні речі в умовах війни, коли розбомбили наявні запаси, тому є дефіцит.

«Зараз ми його надолужуємо, працює Міністерство економіки, особливо перша віце-прем’єрка Юлія Свириденко працює зі всіма мережами, оптовими постачальниками, веземо достатню кількість пального в Україну, дивимося за пріоритетами, куди підвозити, щоб прибрати ці точки, де зараз найбільша напруга. Думаю, що найближчим часом, як і обіцяло Міністерство економіки, ситуація виправиться. Це не означає, що під час війни не може бути форс-мажорів. Можуть бути, треба бути свідомими щодо цього, спокійно до цього ставитися, не панікувати», – наголосив прем’єр.