Публікації
11:11
18 Січня
932

Президент відповів на петицію про скасування військового обліку для жінок

Публікації

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію з проханням скасувати військовий облік жінок. Він звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова, аби той переглянув перелік професій, що підпадають під облік.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Петицію з назвою «Знущання над жінками! Не повинні усі жінки, які мають спеціальність та/або професію, бути військовозобов’язаними» 23 грудня на сайті президента зареєструвала Яна Рашевченко. У ній вона, зокрема, пропонувала скасувати наказ, відповідно до якого на військовий облік мають стати предстаdниці десятків професій.

Аби президент розглянув пропозицію, вона має набрати 25 тисяч голосів, натомість зібрала 37 852.

«Ураховуючи високу суспільну увагу до порушеної в петиції проблематики та зважаючи, що її врегулювання законодавством України покладено на оборонне відомство, я звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням невідкладно й комплексно опрацювати порушене в петиції питання, приділивши особливу увагу розв’язанню, зокрема, таких питань: суттєве уточнення (скорочення) переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, згідно з яким жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, з огляду на реальні потреби оборони держави; впровадження сучасних цифрових технологій у процедури постановки на військовий облік з метою уникнення обов’язкової особистої присутності жінок під час постановки на облік; врегулювання питання порядку проходження медичного огляду під час постановки на військовий облік жінок», – йдеться у відповіді президента.

Щоправда, інформація про те, що перелік варто скоротити, з’явилася значно раніше.

Читайте також: «Там є професії, що не знадобляться ЗСУ»: перелік спеціальностей, за якими жінки повинні стати на військовий облік, переглянуть