Гендер
15:47
17 Лютого
205

Президент відповів на другу петицію щодо ратифікації Стамбульської конвенції

Гендер

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з проханням негайного ратифікування в Україні Стамбульської конвенції (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами).

Відповідь оприлюднили на сайті Офіційного інтернет-представництва президента.

Як зазначив Зеленський, він підтримує кроки, спрямовані на захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, а також щодо забезпечення належного реагування на випадки такого насильства.

«Моя позиція як Глави держави щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції – принципова і незмінна. Зокрема, 5 червня 2020 року мною підтримано електронну петицію із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція», – йдеться у відповіді очільника держави.

Зеленський також нагадав, що 21 вересня 2020 року він видав Указ «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

«Цей документ передбачає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення інтегрованого підходу до подолання домашнього насильства. На виконання положень зазначеного Указу Кабінет Міністрів України розробив та затвердив 21 квітня 2021 року План невідкладних заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», – пояснив Зеленський.

Він також зазначив, що наразі Міністерству закордонних справ України запропонували доопрацювати пакет документів щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами для подальшого внесення у встановленому порядку на розгляд Глави держави разом із проєктом відповідної заяви з урахуванням наявної міжнародної практики.

«Після завершення цих процедур я буду готовий внести на розгляд Верховної Ради України цей законопроєкт у порядку законодавчої ініціативи», – зауважив президент.