Публікації
11:50
18 Липня
353

Президент України усунув з посад генпрокурорку Венедіктову та голову СБУ Баканова

Публікації

Президент Володимир Зеленський відсторонив від посад генпрокурорку Ірину Венедіктову і голову СБУ Івана Баканова.

Про це йдеться в указах президента, цитує ZMINA.

Венедіктову відсторонено від посади генерального прокурора. Іншим указом президент поклав виконання обов’язків генерального прокурора на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Також своїм указом президент усунув Івана Баканова від виконання обов’язків голови Служби безпеки України.

Заначається, що президент звільнив Баканова, застосувавши пункт 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України. У ньому міститься підстава для відсторонення з посади як “невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків”.

Зеленський у своєму відеозверненні зазначив, що станом на 17 липня зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів.

У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють на користь росії.

«Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та звʼязки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь. Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України», – сказав він.