Публікації
10:04
25 Лютого
955

Поїзди запізнюються, громадський транспорт працює: яка ситуація на Тернопільщині після першої тривожної ночі

Публікації

Ніч на Тернопільщині пройшла неспокійно, але безпечно. Про це на брифінгу ради безпеки області повідомив голова ради Володимир Труш.

Нагадаємо, сигнал тривоги прозвучав близько 23.10. “Відбій” оголосили  лише перед 9.00 ранку.

За словами Труша, українським збройним силам вдалося відбити небезпеку, однак тернополян та жителів області вкотре закликають при перших сиренах спускатися в сховища до скасування сигналу тривоги.

“Це не навчання, це військова тривога. Це ваше здоров’я і життя. Ми не маємо свого ППО (протиповітряна оборона – авт.) на Тернопільщині, однак ЗСУ працюють, а ми подаємо сигнали на випередження”, – сказав Труш.

Попри це за ніч отримали чимало скарг на сховища. Десь було зачинено. Десь не було лавок. Хтось здивувався, що не було води.

“Зараз ми працюємо з громадами, аби всі сховища були відкритими, – пояснює Труш. – Однак треба розуміти, що воду кожен має принести з собою сам”.

В області також запрацював гуманітарний штаб, аби люди зі східних та інших областей, які тікають від обстрілів, могли проживати на Тернопільщині. Внутрішньо переміщеними особами займаються працівники ОДА та міської ради.

Попри те, що людей розміщатимуть у комунальних приміщеннях, усіх, хто має можливість та бажання розмістити в себе родину чи кількох людей, просять зголошуватися за номерами:

098-174-77-41

або 063-180-38-83.

Для тимчасово переміщених осіб з областей України, де ведуться активні бойові ді ї!.

Громадян також просять повідомляти про дрони та інші літаючі об’єкти на лінію 102. Мова йде про безпеку в області.

У місті також введуть обмеження на зовнішнє освітлення. Від 25 лютого всі вулиці будуть освітлені  до 21.00, якраз, щоб працівники встигли дістатися додому. Після цього освітлення вимикатимуть. Стосується це також і вивісок. Тож власників магазинів, банків, АЗС просять, аби після 21.00 зовнішнє освітлення вимкнули.

“Сигнал тривоги  ми зняли, громадський транспорт у місті працює. Але так буде до наступного сигналу. Також ми розпочали роботу з укріплення блокпостів, аби вони були повноцінними бойовими об’єктами”, – пояснив міський голова Сергій Надал.

Лікарні області працюють в посиленому режимі, бо очікують поранених, яких доставлять гелікоптерами. За словами Володимира Труша, в області для цього виділили 6 медзакладів, в яких облаштують госпіталі. Наразі триває процес придбання медикаментів для них. Аналогічна ситуація в Тернополі. Тут під госпіталі відвели лікарні швидкої допомоги та №2. Лікарня №3 наразі працює із “ковідними” пацієнтами.

Наразі на Тернопільщині відкриті всі внутрішньообласні автобусні перевезення. Залізниця працює без обмежень, єдине, що швидкість поїздів зменшили до 50 км/год. Тому потяги прибувають із запізненням.

Що ж до тероборони, то Володимир Труш пояснив: до неї можуть вступати всі охочі, потрібно мати з собою лише паспорт. На місці з претендентами буде спілкуватися психолог, аби відсіяти тих, хто не підходить для цієї справи. Ті, хто не мають бойових навичок, спершу будуть проходити бойові вишколи.