Публікації
11:32
3 Травня
587

Погрожували відрізати пальці, імітували страту: Денісова розповіла, як у рф знущаються з українських військовополонених

Публікації

Поки українська сторона дотримується Женевської конвенції та її пунктів щодо поводження із військовополоненими, російська федерація катує українських військових.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, під час моніторингового візиту до одного із закладів охорони здоров’я, в якому перебувають звільнені з російського полону військовослужбовці, вони розповіли про катування та жорстоке поводження. Більшість українських військовополонених затримали під Маріуполем. Їх було тривали у підвалах та господарських спорудах, а потім етапували спочатку до гауптвахти та СІЗО у Донецьку, а у потім до СІЗО на території рф.

Як зазначає Денісова, під час етапування військовополоненим вдягали на голову мішки або замотували очі скотчем, руки зв’язували.

«У полоні українців катували: погрожували вбивством, били та принижували. Одному над головою випускали черги з автомата. Інший розповів, що чеченці змусили його сидіти дві години з мішком на голові поруч із увімкненою бензопилою, якою погрожували відрізати пальці та руки. Ще одному стріляли у голову холостими патронами, імітуючи страту. Рашисти під побоями змушували українських солдат вчити гімн рф, історію створення прапора та герба рашистів. Медична допомога військовополоненим не надавалась, навіть пораненим. Лікар оглянув їх лише перед переміщенням до табору військовополонених у місті Севастополі, де допомогу надавали представники Міжнародного комітету Червоного хреста», – розповідає Уповноважена.

Українцям не давали воду, лише 1,5 літра на 30 осіб, фактично по одному ковтку, обмежували у харчуванні – на території тимчасово окупованої частини Донецької області денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Українських військовополонених позбавляли засобів гігієни, не давали можливості помитися. також їм не давала сконтактувати з рідними.

Теги війна
Автор: