Публікації
11:10
17 Червня
202

Податкова хоче відновити перевірки: до кого прийдуть з інспекцією?

Публікації

Сьогодні в Україні все ще діє мораторій на проведення деяких видів перевірок, який був впроваджений з 18 березня 2020 року.

У Державній податковій службі ( ДПС) вирішили відновити тимчасово припинені на період карантину документальні та фактичні перевірки фізичних осіб з високим ступенем ризику несплати податків та зборів. Зокрема, мова йде про тих платників, обсяги отриманого доходу яких за рік перевищують 20 млн грн.

Це випливає з оприлюдненого на веб-сайті ДПС проєкту документа про внесення змін до постанови Кабміну від 3 лютого 2021 року № 89 «Про скорочення терміну дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».

На даний момент проєкт проходить громадське обговорення до 4 липня, повідомляє «Обозреватель».

Чиновники податкового відомства зазначають, що одним з базових джерел забезпечення додаткових надходжень до бюджету є надходження від контрольно-перевірочних заходів. У зв’язку з цим скасування мораторію на проведення вищевказаних перевірок призведе до додаткових бюджетних надходжень.

«Надалі заборона на проведення документальних та фактичних перевірок може викликати потенційне зростання кількості податкових правопорушень при відсутності належного контролю, а це, в свою чергу, негативно вплине на повноту надходжень до бюджетів податків, зборів, платежів», – резюмують в ДПС.