Публікації
11:10
9 Червня
403

Пластуни з Тернопільщини випустили й погасили поштову марку на честь загиблого військового

Публікації

До 35-ї річниці від дня народження Героя України з Тернопільщини Віктора Гурняка «Пластова пошта станиці Чортків» випустила та погасила поштовий конверт, картку та марку.

Про це повідомили на сторінці Пластової пошти.

Віктор Гурняк народився 8 червня 1987 року в селі Городниця колишнього Гусятинського району.

Він був членом « Пласту», журналістом, фотокореспондентом. Брав участь у Революції Гідності.  Був добровольцем 15 комендантської сотні Самооборони Майдану та координатором волонтерської групи «Скаут».

Доброволець 24 БТО «Айдар» (від 09.2014, військове псевдо «Олігарх»). Загинув, 19 жовтня 2014, поблизу села Сміле, що на Луганщині, коли евакуйовував поранених побратимів з місця бойових дій.

Указом Президента України від 31 жовтня 2014 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 28 серпня 2021 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України удостоєний звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Поштовий конверт, картку та марку пластуни випустили й погасили разом із художником та графіком Олегом Кіналем і Андрієм Пилюхом із «Козацької пошти» . Автор ідеї пластун – Анатолій Петльований.

Автор: