Публікації
13:15
14 Січня

Після обурення тернополян, багатоповерхівки таки перевірять на тепловтрати

Публікації

Після масштабного обурення тернополян-власників індивідуального опалення, які отримали платіжки із доплатами в кількасот гривень, міська влада ініціювала обстеження підвалів, горищ та під’їздів. Таким чином обіцяють з’ясувати реальні тепловтрати, відповідальність за які скинули на мешканців будинків. Хоча незрозуміло, чому так не зробили з самого початку.

Як повідомляють на сайті Тернопільської міської ради, до 28 січня 2022 року в місті мають провести обстеження місць загального користування (горищ, підвалів, сходових кліток) та допоміжних приміщень в будинках, що отримують послуги з постачання теплової енергії (для з’ясування стану теплоізоляції транзитних трубопроводів, наявності батарей і т.д.).

Читайте також: Власники і/о можуть і не платити за тепловіддачу, якщо домовляться про це з сусідами – тернопільські тепловики

Також спеціальні робочі групи повинні обстежити приміщення, відключені від централізованого опалення на предмет наявності/відсутності та ізоляції транзитних трубопроводів (за згодою власника).

Тут же є уточнення.

«Якщо представників робочих груп не допустять для проведення обстеження чи в разі перешкоджання у доступі для з’ясування стану теплоізоляції транзитних трубопроводів, власникам таких приміщень буде здійснюватися нарахування за втрату тепла, як за неізольовані транзитні трубопроводи», – хоча не уточнюють, в який час будуть проводити ці обстеження:  в робочий чи після, адже люди можуть бути на роботі.

На підставі акту робочих груп, комунальне підприємство теплових мереж проведе перерахунок плати за функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, а також опалення місць загального користування та допоміжних приміщень.