Публікації
10:16
7 листопадаа
339

Перевірка COVID-сертифікатів не є розголошенням медичної таємниці – МОЗ

Публікації

Перевірка правоохоронцями COVID-сертифікатів є законною і не є розголошенням медичної таємниці, про це заявили у Міністерство охорони здоров’я України.

«Міністерство охорони здоров’я інформує, що відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає», — йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

«Наголошуємо, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення», — додають у МОЗ.

Теги ковід