Публікації
23:24
27 Червня
652

Пам’ятник Пушкіну в Тернополі поки не збираються демонтувати – відповідь на петицію

Публікації

f.ak28.06.09r.292

У міській раді відповіли на петицію стосовно перенесення пам’ятника Пушкіну, який розміщений у центрі Тернополя.  Зокрема, у відповіді йдеться про те, що пам’ятник не підпадає під закон про декомунізацію та органічно вписується у міське середовище. Відтак, наразі його зносити не планують, хоча дане питання залишається відкритим. 

– Існування даного пам′ятника не суперечить закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Додатково інформуємо про те, що на даний час триває збір підписів на електронну петицію «Заборона демонтажу пам′ятника О.С.Пушкіну», ініціатор якої вважає, що пам′ятник не несе ніякої загрози суспільству, органічно вписується у міське середовище і є окрасою міста. Таким чином, остаточне рішення щодо перенесення вищевказаного пам′ятника можливе після всебічного обговорення даного питання громадськістю за участю фахівців у сфері архітектури, навколишнього середовища, творчих спілок та громадських організацій міста, – зазначено у відповіді.

До слова, пам′ятник Пушкіну збудований в 1959-1961 рр., належить до державного реєстру нерухомих пам′яток України, є пам′яткою монументального мистецтва, охоронний номер 28.

ДОБА
doba.te.ua
http://doba.te.ua/novyny/pamyatnyk-pushkinu-v-ternopoli-poky-ne-zbyrayutsya-demontuvaty
27.06.2016