Публікації
10:31
28 Травня
136

Як отримати допомогу по безробіттю в Дії: відповіді на найпоширеніші запитання

Публікації

Міністерство цифрової трансформації підготувало відповіді на найпоширеніші запитання, щодо допомоги по безробіттю в застосунку «Дія».

Що робити, якщо показує помилку: «Ви не можете отримати допомогу. Дія не знайшла про вас дані у списках від ПФУ та ДПС»?

Послуга доступна тільки людям, які є в переліку Пенсійного фонду України, і місця працевлаштування яких розташовані на території тимчасової окупації чи ведення активних бойових дій.

Якщо ви належите до цих категорій, і послуга вам недоступна, радимо дізнатися причину в Пенсійному фонді. Або скористатися послугою з реєстрації в центрі зайнятості на порталі Дія.

Чи потрібно після подачі заяви звільнятися з місця роботи, якщо я не виплачується заробітня плата

Так. Для того аби отримати статус безробітного та виплати, потрібно звільнитися з поточного місця роботи.

Як скористатися послугою, якщо мій центр зайнятості не працює?

Якщо ваш центр зайнятості не працює, то подати заяву можна в найближчому центрі зайнятості. Дізнатися інформацію про центри зайнятості, що працюють, можна на гарячій лінії: 0 800 50 99 66.

Яку суму виплачуватимуть у статусі безробітного?

Розмір виплат розраховується у відсотковому співвідношенні до середнього доходу (зарплати) людини та залежно від її страхового стажу. Уточнити суму можна у вашому центрі зайнятості.

Заяву розглядають більше ніж 3 робочі дні. Що робити?

Заява після подачі автоматично надсилається до центру зайнятості, а статус, який відображається в «Дії», передає також він. Для того, аби уточнити причину тривалого опрацювання заявки можна звернутися на гарячу лінію центру.

 

 

Автор: