Публікації
12:53
8 Травня
120

Операція «Гіммлер»: фейки, завдяки яким нацисти напали на Польщу в 1939 році

Публікації

Операція «Гіммлер» – перша військова акція під час Другої світової війни. Операція «під чужим прапором», що була розроблена таємними службами нацистської Німеччини і проведена безпосередньо перед вторгненням вермахту в Польщу, задля дискредитації Польської Республіки, створення необхідної думки про агресію Польщі щодо Третього Райху, а також щоб виправдати майбутній напад Німеччини.

Центр протидії дезінформації при РНБО України продовжує в рамках рубрики «Дезінформація:кейси» розповідати про цікаві історичні аналогії.

Операції передували місяці потужних внутрішніх і зовнішніх дезінформаційних та пропагандистських кампаній, метою яких було очорнити Польщу заявами про агресію та звинуватити її у проведені етнічних чисток.

Направленість на зовнішню аудиторію мала особливе завдання – збити з пантелику польських союзників Великобританію та Францію, щоб запобігти або хоча б затримати оголошення ними війни Німеччині.

Про це 22 серпня 1939 року Гітлер сказав своїм генералам: «Я вам даю пропагандистський casus belli. Його правдивість не має значення. Переможця не запитуватимуть, чи говорить він правду».

Вже під час операції нацисти здійснили «напад» на німецьку радіостанцію, митний пункт та лісництво, а відступаючи, залишали трупи, одягнені в польську військову уніформу (насправді це були ув’язнені з концтаборів, яких вбили заздалегідь).

Вже на ранок Гітлер використав ці «напади», щоб «підкріпити» свою промову про початок «оборонних дій» німецьких збройних сил, тобто про початок Другої світової війни.

«Я більше не бачу готовності з боку польського уряду вести з нами серйозні переговори … тому я вирішив говорити з Польщею тією ж мовою, якою Польща говорила з нами в останні місяці», – сказав Гітлер у своїй промові.

 

Теги фейк
Автор: