Публікації
10:59
18 Травня
197

Окупанти примусово вивезли до росії понад 1,3 мільйона українців

Публікації

З початку повномасштабного вторгнення рф примусово вивезли до росії понад 1 мільйон 300 тисяч українців. Серед них 223 тисячі – це діти.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час онлайн-зустрічі з Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

«Сьогодні 33% місць в пунктах рф ще не заповнені, тому вони очевидно не збираються зупинятися», – зазначила вона.

За словами Денісової, росія задовго до повномасштабного військового вторгнення готувалася вивозити громадян України на свою територію.

«У відповідності до пункту 2 резолюції Ради ООН з прав людини рф має надати безперешкодний доступ міжнародним правозахисним, включаючи інституції ООН, до наших громадян, які були переміщені до рф», – заявила Омбудсман.

Водночас Філіпо Гранді зазначив, що на сьогоднішній день Управління у справах біженців не має доступу до громадян України, які примусово утримуються в росії. Навіть укладена є з російським червоним хрестом угода не надає такої можливості. Ії реалізація обмежується передачею гуманітарної допомогти до пунктів тимчасового розміщення депортованих українців в чотирьох регіонах рф.

Автор:
Теги війна