Публікації
13:58
10 Травня
197

окупанти вивезли до росії понад 1,1 млн українців – Денісова

Публікації

З початку повномасштабного вторгнення росія на свою територію депортувала понад 1 185 000 людей з України, які не підійшли критеріям ФСБ у фільтраційній процедурі. Зокрема 200 тисяч з них – це діти.

Про це на брифінгу в Києві 9 травня розповіла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє ZMINA.

Денісова розповіла, що представники ФСБ росії роздягають під час фільтрації чоловіків і перевіряють в них наявність проукраїнських та інших татуювань. Вивчають вміст мобільних телефонів, щоб визначити можливі зв’язки з учасниками бойових дій та державних органів.

«І якщо ФСБ щось підозріле знайшла в телефоні, якщо щось їй не сподобалося, то вони відправляють людину до Донецька чи Докучаївська», – повідомила вона.

Мешканцям окупованих територій, які пройшли фільтрацію, окупанти видають три довідки. Одна довідка про дактилоскопування, друга – про пересування містом, а третьою дозволяється виїзд із населеного пункту.

За її словами, фільтрацію проходять зазвичай жінки, діти та літні люди, яких потім потягами розселяють по всій території росії.

Денісова наголосила, що це спеціально завчасно спланована політика Російської Федерації.

«У мене є докази, що РФ заздалегідь планувала цю примусову депортацію. До відома федеральних округів РФ було доведено директиви, планування тимчасового проживання для наших громадян. Є навіть звіти деяких регіонів РФ про місця розміщення та кількість депортованих українців, прізвище керівника цього закладу, номер телефону та кількість місць», – пояснила посадовиця.

Також Денісова повідомила, що росіяни вивозять харчі, зерно та техніку, аби «зменшити можливість громадянам України вижити на цих територіях».

«Треба розуміти, що нам на гарячу лінію загалом зателефонували 35 тисяч осіб відносно 67 тисяч громадян. Щодо надання гуманітарної допомоги зателефонували 3 500 громадян, але відносно 33 тисяч осіб. Кожен телефонує і говорить, що нас 10 або 20 людей сидять у підвалі, дуже хочуть їсти та пити або немає ліків», – розповіла Денісова.

Вона також повідомила, що збройні формування Донеччини та Луганщини прибрали обов’язкове проходження медичної комісії під час незаконної мобілізації українців.

«Забирають на війну всіх, хто може рухатися. Мобілізують не тільки на Донеччині та Луганщині, а й на частинах окупованих Запорізької, Херсонської областей та Криму. Ситуація лише погіршується», – сказала Уповноважена.

Теги війна
Автор: