Публікації
10:09
3 Травня
631

Офіційно оголосити війну Україні путін може 9 травня – CNN

Публікації
Президент росії володимир путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні замість своєї «спеціальної військової операції». Це стане приводом для широкої мобілізації російських резервних сил.

Про це пише Громадське, цитуючи CNN із посиланням на чиновників США та Заходу.

Західні чиновники вважають, що путін використає символічне значення та пропагандистську цінність 9 травня як «Дня перемоги», щоб оголосити про військове досягнення в Україні або/та серйозну ескалацію бойових дій.

Посадовці називають один сценарій, який полягає в тому, що путін офіційно оголосить війну Україні 9 травня. На сьогодні російські чиновники наполягали, що конфлікт був лише «спеціальною військовою операцією» з метою «денацифікації».

«Я думаю, що він спробує піти зі своєї “спеціальної операції”. Він крутив поле, закладаючи ґрунт для того, щоб сказати: “Дивіться, зараз війна проти нацистів, а мені потрібно більше людей. Мені потрібно більше російського гарматного м’яса”», — заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес минулого тижня у коментарі LBC Radio.

CNN наголошує, що, згідно з російським законодавством, офіційне оголошення війни дозволить путіну мобілізувати сили резерву та призвати військовозобов’язаних, які, за словами чиновників, вкрай потрібні росії на тлі зростального дефіциту робочої сили.

Інші варіанти на 9 травня включають анексію окупованих територій Луганської та Донецької областей на сході України, посилення наступу на Одесу або оголошення повного контролю над Маріуполем.

Теги війна
Автор: