Публікації
16:10
12 Жовтня
467

Одночасне захворювання на грип та COVID-19 збільшує ризик смерті вдвічі – Лапій

Публікації

Люди, які одночасно «підхоплять» грип та ковід, ризикують вдвічі більше. Ймовірність смерті в таких випадках зростає в два рази.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу розповів голова Національної технічної групи з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій.

«Коли завершувався епідемічний сезон грипу 2019-2020 року для північної півкулі, а пандемія COVID-19 вже розпочалася, в травні (2020 року – ред.) опублікували дані, що коінфекція можлива, коли одночасно грип і COVID-19. При цьому ризик смерті зростає в два рази», – сказав Лапій.

За словами лікаря, карантинні обмеження введені по всьому світу з огляду на пандемію COVID-19 звичайно вплинули на поширення грипу, але повністю не виключили його.

Так, за словами імунолога, сезон грипу в південній півкулі, за даними за літо 2021 року, свідчить, що вірус грипу нікуди не зникає, а поширюється і викликає захворювання.

«На 100% ніхто не може сказати, що грип поводитиметься сумирно чи викликатиме не меншу епідемію, як ковід. Але вакцинація – це те саме, як паски безпеки», – зауважив Лапій.