Публікації
11:01
17 Жовтня
1116

Обов’язкова вакцинація від COVID-19: що робити людям з протипоказаннями

Публікації

Працівники, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим, але вони мають медичні протипоказання, можуть отримати про це відповідну довідку в сімейного лікаря.

Про це повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Коли ми говоримо про вчителів, ми говоримо, що вони будуть або відсторонені від роботи, або вакцинуватися. В наказі, який прописано, стоїть зірочка і говориться про обов’язковість вакцинації, окрім обґрунтованих медичних протипоказів, коли не можна за станом здоров’я. Але, повірте, це невеликий відсоток людей – це 3-4% всього. Це сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», – запевнив голова МОЗ.

За словами Віктора Ляшка, сфальсифікувати отримання такої довідки не вийде.

«Зараз ми все робимо для того, щоб запобігти відразу будь-яким підробкам. Це буде в електронній системі охорони здоров’я. І довідка так само буде видаватися, як і COVID-сертифікат. Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відслідкувати, чому конкретній людині дана довідка про медвідвід, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, яка ведеться в електронному вигляді», – запевнив міністр.

Віктор Ляшко додав, що сьогодні обмежень щодо доступу до вакцини в Україні не існує.

«У нас в країні – понад 10 мільйонів доз. Можливо, немає в певному населеному пункті у фельдшера, але можна підійти до цього фельдшера, до сімейного лікаря, записатися – і приїде мобільна бригада та зробить щеплення. Вакцинуватися набагато простіше, ніж перенести хворобу. Вакциновані не потрапляють до реанімації. Сьогодні можете зайти у будь-яку лікарню – вам скаже будь-який медичний працівник, реально в реанімаціях і в «ковідних» госпіталях 97% – невакциновані люди, у реанімаціях – всі невакциновані», – заявив голова МОЗ.