Публікації
12:48
27 Вересня

Не замками єдиними: куди можна помандрувати на Тернопільщині

Публікації

Про те, що на Тернопільщині є десятки руїн замків, костелів та синагог, не знає хіба що лінивий. Але життя не стоїть на місці, і якщо хочете помандрувати в якісь цікаві місця за новими враженнями, то ось вам маршрут.

Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Тернопільщина славиться великою кількістю замкових споруд, розміщених на території України, паломницькими центрами, печерами, своїми водоспадами. Проте велика частина цих місць й досі залишається невідомими для українських туристів. Ось кілька з них:

Музей Соломії Крушельницької. (с. Біла, Тернопільський район)

Музей відкрили у 1963 році, в колишньому парафіяльному будинку, де пройшли дитячі та юнацькі роки оперної співачки. 

Село Білявинці, в якому народилася Соломія Крушельницька.

У музеї можна побачити чимало світлин Крушельницької, її особисті документи, афіші з виступів, програми, рукописи спогадів сучасників.

Також можна подивитися на сценічні прикраси, оригінальний одяг, предмети побуту, а ще меблі співачки. Збереглось у музеї і дзеркало, біля якого юна Соломія розчісувала своє волосся.

Палац Коритовських. (с. Плотича)

В XIX столітті Коритовські заклали великий парк навколо палацу. Його площа – 10 гектарів. Наразі в палаці діє хоспіс, але можна погуляти територією.

За словами екскурсоводки Оксани Ленчук, власники палацу любили поласувати хвостом бобра та м’ясом білки. 

Екоферма «Веселі козенята» (с. Хомівка, колишній Зборівський район)

Десять років тому подружжя Тарас і Галина Назари купили посеред лісу стару хатину й почали розводити на обійсті тварин. Тепер у господарів є вже близько 70 кіз.

Тут можна продегустувати крафтові сири. Родзинкою ферми вважають морозиво з козячого молока, що самі ж і виготовляють.

Залозецький замок (с. Залізці)

Археологічними знахідками підтверджують існування поселення на цій ділянці ще в епоху бронзи.

Перлина містечка – Залозецький замок. В наш час від нього залишились лише руїни, проте навіть вони свідчать про колишню міць споруди.

Недалеко від замку є ще одна цікава руїна – колишній костел св. Антонія.

Костел зруйнували в часи Другої світової війни, коли його обстріляли з артилерії. З того часу про храм нагадують лише голі стіни без даху. Щоправда, кілька років тому небайдужі волонтери розчистили територію всередині храму: позрізали кущі, що виросли в стінах костелі, повикидали сміття.

Залізці славляться й можливістю порибалити на березі озера.