Правду кажучи
16:05
27 Квітня
1524

«Не потребуємо жодної допомоги»: у медзакладі області спростовують оголошення про збір речей для поранених

Правду кажучи

Допис про те, що в одну із лікарень Тернопільської області привезли поранених, і для них потрібно зібрати одяг та взуття, з’явився в районному пабліку у фейсбуці. Його авторка досить докладно наводить і потреби поранених, і навіть в яких відділеннях вони лежать. На додаток називає лікувальний заклад, що робити в умовах воєнного стану точно зайве. Оголошення зібрало кілька десятків перепостів. 

Однак і в самій лікарні, і пресслужба обласної військової адміністрації цю інформацію спростовують: медзаклад не збирає нічого для пацієнтів, які в ньому перебувають.

Так, під самим дописом речниця обласної військової адміністрації Ганна Василенко написала:

«Офіційно! Це неправдива інформація. Військові усім забезпечені. Перестаньте поширювати дурниці!».

Згодом допис зі спільноти видалили.

Водночас на сторінці медзакладу (ми навмисне його не називаємо – авт.) у фейсбуці з’явилося офіційне звернення, де також наголосили: жодних речей чи будь-чого іншого для своїх пацієнтів не потребують.

«Ми наполегливо просимо НЕ ПОШИРЮВАТИ неперевіреної інформації з приводу лікувального закладу чи додаткових потреб у гуманітарній допомозі. Ми співпрацюємо напряму з волонтерськими та благодійними організаціями, з державними установами щодо потреб, які в нас виникають: від необхідних засобів до медикаментів і виробів медичного призначення! А тому НЕ ПОТРЕБУЄМО жодної іншої допомоги та додаткових засобів», – йдеться в дописі.

 

Ми ж нагадуємо, що «здавати» важливі об’єкти у соцмережах – це підігравати ворогу. Не «світіть» у публічному просторі інформацію, що може зашкодити своїм!

ОНОВЛЕННЯ. На брифінгу ради оборони області 28 квітня очільник обласної військової адміністарції Володимир Труш подякував усім, хто таки приніс речі для поранених у зазначений медзаклад. Однак водночас він наголосив, що не варто публічно називати лікарню, де перебувають поранені.

Дивіться також: Як не нашкодити своїм: правила поведінки в мережі під час війни

Нагадаємо, у Мінборони та Мінкульті пояснили, коли журналістам можна публікувати фото та відео з місць обстрілів.

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи «Мережа регіональних проєктів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) та менторства ресурсу «БезБрехні»