Публікації
14:47
5 Травня
1260

«Нам казали, що Київ вже взяли»: маріупольці розповіли про інформаційну катастрофу в місті

Публікації

Через відсутність електропостачання та мобільного зв’язку маріупольці не знали нічого про те, що відбувається в країні.

У документальному фільмі Єлизавети Татарінової «Маріуполь. Хроніки пекла» жителі міста, яким вдалося евакуюватися, розповіли, як довго вони жили в невідомості про події в країні.

«Крім гуманітарної катастрофи у Маріуполі була та залишається інформаційна катастрофа, – розповідає одна із вцілілих місцевих Катерина Єрська. – Немає інтернету, немає телебачення. У кого вдома залишився радіоприймач, той ловив радіохвилі. Але це одиниці. Люди не розуміли, що відбувається в Україні, що відбувається в місті. Мої друзі, які виїхали з Маріуполя пізніше, ніж я, розповідали, що містом їздять російські авто з гучномовцями, там кажуть, мовляв, Київ уже взяли, Україну всю захопили, Україна відмовляється приймати біженців із Маріуполя, тому всіх будуть вивозити в Ростов. Таку дезінформацію пускали навмисне, аби люди, які не мають інших джерел інформації, вірили в це все».

Ще одна мешканка Маріуполя – Надія Сухорукова —, якій також вдалося евакуюватися з міста, розповідає, що в одній точці змогла «зловити» оператора українського мобільного зв’язку. Тож вона зателефонувала до сина, який жив на Одещині. Чоловіки, які стояли поруч, попросили в неї, аби вона уточнила, яка ситуація в країні загалом.

«Спитайте, а Київ наш? Київ український? А Одеса? Я кажу, що наш Київ. І Одеса. Вони питають: “А де погано?” Син відповів: “Найгірше ситуація в Маріуполі, але він тримається”. І чоловіки такі одразу: “Урааа!”. А я їм кажу, щоб людям розповіли, бо це була перша інформація, яку ми отримали [про ситуацію в країні за довгий період]».

Редакція ТМЦ.ІНФО закликає переглянути фільм та порекомендувати його друзям. Він є у вільному доступі з англійськими субтитрами, тож ділитися лінком можна також з іноземцями. Нехай увесь світ знає, що відбувається в Україні.

Головне зображення: кадр із фільму «Маріуполь. Хроніки пекла»

Теги війна
Автор: