Публікації
13:52
22 Липня

На тимчасово окупованому Донбасі рф мобілізувала понад 100 тис. українців

Публікації

Від початку повномасштабного вторгнення росія примусово мобілізувала на війну проти України понад сто тисяч чоловіків з тимчасово окупованому Донбасі.

Про це розповів засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський, пише Zmina.

На кінець квітня з примусово мобілізованих, за даними правозахисників, загинули 23 тисячі людей.

“Це страшні цифри. І на сьогодні така примусова мобілізація триває знову і знову, когось кожен день вони затримують”, – каже Лисянський.

росія почала примусову мобілізацію на окупованих територіях Донбасу ще до початку повномасштабного вторгнення: 23 лютого Лисянський говорив про щонайменше 21 тисячу мобілізованих. Нині він каже, що підготовку до повномасштабного вторгнення росія, ймовірно, готувала ще з серпня 2021-го.

“Вони ще в серпні 2021 року напхали робітників примусово в автобуси й повезли, щоб про них ніхто нічого не знав. Це у 2021 році. І це дуже важливий факт для міжнародного кримінального суду”, – зазначає Лисянський.

Примусова мобілізація на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції.

“Примусова мобілізація – це злочин проти людяності, тому що людей примушують йти скоювати злочини. Звичайно, є такі, хто окопи копав, а є і ті, хто стріляв, і ми їх не виправдовуємо. Але початок скоєння злочину іде від того, що їх у вагони зганяли й відправляли на війну”, – каже правозахисник.

Нагадаємо, на Луганщині росіяни пропонують “вакансії”, за якими потім мобілізують чоловіків, що відгукнулися.

Автор: ТМЦ. ІНФО

Теги війна