Публікації
13:14
16 Лютого
411

На тероборону Тернопільщини виділили додаткові 2 млн грн

Публікації

Ще 2 млн грн виділять на організацію територіальної оборони Тернопільщини.

Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні сесії Тернопільської облради у вівторок, 15 лютого.

Ці кошти спрямують на укомплектування штабів, облаштування приміщень для зберігання зброї та ведення документації, закупівлю засобів зв’язку, пояснюють у пресслужбі Тернопільської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, раніше у Головному управлінні розвідки пояснили, що до добровольчих загонів братимуть не тільки тих, хто служив у війську. Про це йдеться у статті 9 Закону України «Про основи національного спротиву», зазначили в ГУР.

«Громадян України, які не проходили службу у ЗС України, військових формуваннях та правоохоронних органах, серед інших прийматимуть до добровольчих формувань територіальних громад. Вони зараховуються до складу після складення Присяги добровольця територіальної оборони», — пояснили в управлінні розвідки.

Крім цього, для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт добровольця територіальної оборони.

Які документи потрібно надати для вступу до тероброни

Щоб увійти до складу територіальної оборони, варто звертатися до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), до яких людина приписана. Для вступу до лав тероборони потрібно підготувати такі документи:

  • заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві;
  • висновок військово-лікарської комісії;
  • копії всіх сторінок паспорта громадянина України;
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);
  • характеристика з місця роботи\навчання;
  • копії документів про освіту;
  • кольорова фотокартка розміром 9х12.

Перед укладанням контракту на службу у резерві тероборони кандидати мають пройти медичне обстеження. Особи віком від 40 років повинні пройти військоволікарську комісію, адже участь у резерві передбачає інтенсивну підготовку. Після медичної комісії людині мають надати висновок, чи можна її брати у війська тероборони.