Публікації
13:00
7 Червня
1306

На Тернопільщині в ріці знайшли старовинний кам’яний хрест

Публікації

Взимку в ріці Стрипа у Бучачі виявили кам’яний хрест. Небайдужі дістали знахідку з води. 

Про це розповів місцевий громадський діяч Віктор Гребеньовський.

«Ми вже повідомляли про віднайдення хреста у річці Стрипа біля пішого моста неподалік Будинку культури. У період Різдвяних свят Віталій Бандусяк звернув мою увагу на кам’яний хрест у річці. Одразу постало питання – звідки? Знаю, що в час радянського атеїзму боролися з церквами, тому хрест міг бути з будівель, звичайно, і з цвинтаря (хоча, який дурень буде нести звідти в річку, щоб побачити як булькне). Зразу в думках прокручувалася інформація про теперішню поліклініку та офіс ККП (де було проборство). Але на поліклініці при ремонті фасаду, за словами Богдана Кмітя, на стриху знайшли і поставили на місце хрест», — пише Віктор Гребеньовський.

Після перегляду архівних фото, його увагу привернув хрест на кам’яній огорожі церкви Покрови. Зараз там якраз вхід і металевий хрест. Після недовгих порівнянь і пошуків активіст зрозумів, що це той самий хрест, що в річці.

«Але чому він опинився у річці? Хто туди його кинув? Це загадка, але можна припустити, що якийсь “партєйний работнік” наказав викинути чи знищити хрест, тому він і опинився у Стрипі. Адже пам’ятаємо, що неподалік Чорного моста десь в річці лежить сталін та багато іншого мотлоху», — пояснив Віктор.

Кам’яний хрест дістали з води. Наразі його сушать та сподіваються повернути на місце біля церкви

Автор: